вторник, ноября 11, 2014

Юрію Полякову - 60

   12 листопада 2014 р. відомий російський письменник, головний редактор «Літературної газети» Юрій Михайлович Поляков відзначає 60-річний ювілей.
 Юрій Поляков - безсумнівно, один з найпопулярніших  письменників перебудовного періоду. Втім, він і сам себе якийсь час усвідомлював «буревісником перебудови».

    Перші значні твори письменника - злободенні остросоціальні повісті «Сто днів до наказу» та «НП районного масштабу» - у 1980-ті роки минулого століття прочитала, здається, вся країна. Цікавий факт - повість «Сто днів до наказу», що розповідає про дідівщину в Радянській Армії, цензура не пропускала. Але тут на Червону площу висадився американець М. Руст. Коли головний редактор журналу «Юність» Андрій Дементьєв повідомив військову цензуру про рішення надрукувати цю повість, йому відповіли:  «Але ми ж її не пропустили!». «Краще б ви Руста не пропустили!» - сказав Дементьєв. І повість була надрукована.
   З-під пера письменника вийшли такі  твори, як «Апофегей», «Паризьке кохання Кості Гуманкова», «Козеня в молоці», «Замислив я втечу», «Грибний цар» та ін. Його книги екранізовані й інсценовані, перекладені багатьма мовами країн близького та далекого зарубіжжя, включені до шкільних та вузівських курсів сучасної російської літератури. На думку Полякова, «література повинна давати надію і нести світло», тому він постійно знаходиться у пошуках позитивного героя: «Для мене це людина, яка вірна своїм принципам і не змінює їх залежно від сьогочасної кон'юнктури. І це, безумовно, людина патріотично налаштована».
    Про що б  не писав Юрій Поляков - про водолазів або журналістів, бізнесменів або бомжів, депутатів або карних злочинців він з неминучістю виходить на проблеми виживання сучасного чоловіка, вживания радянської людини в нове ринкове суспільство. Не випадково Сергій Михалков назвав його «останнім радянським письменником».
   Від себе доповнимо, що Юрій Поляков  - ще й  «чоловічий» письменник, якого дуже люблять читати жінки, т.к. з його романів і повістей вони дізнаються правду про своїх чоловіків.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий