вторник, ноября 25, 2014

Дивись фільм - читай книгу: нові екранізації

   Фантазії сучасних письменників все частіше можна не тільки прочитати в книзі, але й побачити в кіно. Так, лише цієї осені в широкий прокат вийшло близько 20 фільмів, заснованих на художніх творах.
   Представляємо нові екранізації цього року. Кажуть: «краще один раз побачити, ніж десять разів почути», ми перефразовуємо - «краще один раз прочитати книгу, ніж десять разів побачити її екранізацію».   Н. Спаркс «Краще в мені». У цій романтичній драмі колись закохані підлітки Доусон і Аманда зустрічаються після 20 років розлуки. Вони повертаються до рідного  міста у зв'язку з похоронами спільного друга. Ця зустріч з новою силою запалює давнє почуття.


   Л. Блок «Прогулянка серед могил». Роман, що зібрав ряд престижних премій, покладений до основи сценарію нового голлівудського блокбастера з Лайамом Нісоном у головній ролі. Хтось відкрив полювання на дружин, дочок і подруг крупних наркодилерів. Незнайомець, вимагаючи викуп, прекрасно розуміє, що цим злочинцям куди простіше заплатити, ніж зв'язуватися з поліцією.

   С. Ахерн «Там, де закінчується райдуга». Книга екранізована під  назвою «З любов'ю, Розі». Пара підлітків, які закінчують навчання, переписуються в мережі протягом декількох років. Обставини заважають їм провести випускну ніч разом. Їхні  життєві шляхи розходяться, але молоді люди продовжують підтримувати зв'язок.

     Дж. Грін «Винні зірки». Підлітки, які страждають від важкої хвороби, не збираються здаватися. Вони  залишаються підлітками - невгамовними, вибуховими, бунтівними, готовими і до ненависті, і до любові. Хейзел і Огастус кидають виклик долі. Вони закохані один в одного, їх терзає не стільки  тінь смерті,  скільки звичайні ревнощі, злість і нерозуміння.

   К. Мурашова «Клас корекції». Повість сильно виділяється у загальному потоці сучасної  підліткової літератури. Тема дітей - покидьків суспільства, часто розумово неповноцінних,  соціально  запущених - занадто незручна і некрасива. Але в автора вийшов  життєлюбний, оптимістичний твір. Ця екранізація  вже отримала нагороду Венеціанського кінофестивалю.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий