понедельник, ноября 24, 2014

Книги про насильство над жінками


   Насильство щодо жінок є проблемою пандемічних масштабів. Це найпоширеніше порушення прав людини у світі. Жорстоке поводження забирає більше життів і перетворює жінок на інвалідів набагато частіше, ніж онкологія, дорожньо-транспортні пригоди та військові дії разом узяті.
   25 листопада відзначається Міжнародний день боротьби  за ліквідацію насильства над жінками. Історичною передумовою відзначення цієї дати стала подія, що відбулася у 1961 р. в Домініканській Республіці. За наказом домініканського диктатора Рафаеля Трухільо  були жорстоко вбиті три сестри Мірабал, які були політичними активістками.
    Ми пропонуємо книги, що розповідають про жінок, які зазнали насильства у різних його проявах.


  Е. Сіболд «Щаслива». Ця книга письменниці, яка прославилася романом «Милі кістки», переведена на сорок мов і розійшлася багатомільйонним тиражем по всьому світу. У цьому автобіографічному творі автор розповідає про те, як вона студенткою була жорстоко зґвалтована, як справлялася з психологічною травмою і як, незважаючи на всі перешкоди, домоглася засудження свого ґвалтівника за всією суворістю  закону.

   В. Ефрон «Продана». Це шокуюча історія дівчини, яка стала жертвою траффікінгу (нелегальної торгівлі людьми). Головна героїня  мріяла про стильну роботу за кордоном. Їй і в голову не могло прийти, що в Європі вона потрапить в справжнє рабство. Тепер у неї немає права голосу, її тіло більше не належить їй. Але у неї є одна мета - вирватися на свободу.

   Ч. Стівенс «Викрадена». Головна героїня  Енні  вже цілий рік знаходиться під замком один на один з викрадачем-психопатом. Вона близька до втрати розуму. Але навіть у її запаленому мозку не могла не народитися думка про те, що вона - не випадкова жертва і хтось допоміг маніякові зробити вибір.

  А. Холл «Монстр. Справа Йозефа». Книга заснована на реальних подіях. Добропорядний австрієць, батько великого сімейства, виявився одним з найжахливіших маніяків в сучасній історії. Викопавши під власним будинком бункер, Йозеф Фрітцль протягом двадцяти чотирьох років тримав там власну дочку, яка перетворилася не тільки на його  сексуальну рабиню, а й на матір його сімох «підземних» дітей.

   А. Д. Кронін «Замок Броуді». Ця книга - перший і найвідоміший роман шотландського письменника. «Мій дім - моя фортеця» - це англійське прислів'я добре відоме. Але будинок Джеймса Броуді став не фортецею, а перетворився для членів його сім'ї на справжню в'язницю. З неї вириваються старша дочка Мері та син Мет, а ось ті, хто упокорюється з самодурством і деспотизмом Броуді - його дружина Маргарет і малятко Нессі - приречені.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий