вторник, ноября 04, 2014

Відомі книги, написані у в'язниці

    Коли ми намагаємося уявити, де наші улюблені письменники творили свої шедеври, в'язниця навряд чи приходить у голову. Проте позбавлення волі стало причиною появи багатьох відомих творів. Як не дивно, але книги, написані у в'язниці, завойовують популярність серед читачів в усьому світі.
    Представляємо  найвідоміши  книги, створені письменниками під час перебування в місцях позбавлення волі. Ось вже декілька десятків років вони торкають  уми і душі читачів.


   М.Г. Чернишевський «Що робити?». Письменник активно займався політичною діяльністю, що сприяло зростанню революційних настроїв серед народних мас. За це був арештований і поміщений до Петропавловської фортеці, де провів неповних два роки. Там він написав свій знаменитий твір. У книзі піднімаються  важливі для кожної людини питання про щастя в родині та суспільстві, про рівність прав чоловіків і жінок, про право вирішувати свою долю.

   М. де Сервантес «Дон Кіхот». Письменник був поміщений до в'язниці за розтрату казенних грошей, на які він повинен був придбати провіант для іспанського флоту. У в'язниці він просидів недовго, але цей період ознаменувався початком роботи над найзнаменитішим твором іспанської літератури. Вважається, що саме в Севільський в'язниці Сервантесу з’явився образ Дон Кіхота. Перша частина роману вийшла через кілька років після реабілітації автора і мала величезний успіх на батьківщині, завдяки чому нікому не відомий 57-річний письменник почав свою успішну кар'єру.

   ОГенрі «Оповідання». Вільям Сідней Портер працював касиром в одному з техаських банків і потроху писав, одночасно з цим видаючи свій власний гумористичний журнал. Але ні те, ні інше заняття не мало майбутнього - журнал закрився, а Вільяма звільнили зі служби за недостачу. Горе-підприємцю довелося ховатися від влади, але  його зловили і посадили в тюрму на три роки. Там Портер придумав собі псевдонім О’Генрі, під яким й стали виходити його знамениті оповідання.

   Ю. Фучик «Репортаж з петлею на шиї». Чеський журналіст і борець з фашизмом був заарештований гестапо у 1942 р. У в'язниці Панкрац, очікуючи страти, він пише свою пронизливу книгу, в якій не тільки розповідає про антифашистський підпільний рух  Опору в Чехословаччині, а й міркує про роль кожної людини в долі всього людства. У 1943 році письменник був страчений, у 1950-му - посмертно нагороджений Міжнародною премією миру.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий