вторник, июня 16, 2015

Відомі книги, що їх не любили автори


   Всім відомо, що написати гарну книгу -  нелегка, а то й зовсім пекельна праця. Але є люди, які справляються з цим блискуче. Щоправда, вони не завжди задоволені результатом своєї роботи, але все одно публікують свої  твори, що раптом знаходять загальне визнання.
   Пропонуємо вам згадати відомі книги, що їхні автори вважали   звичайними і не вартими уваги читачів.


  Е. Берджесс «Заводний апельсин». Книга розповідає про похмуре майбутнє Британії, повне сексу і насильства. За цією книгою відомий режисер Стенлі Кубрик зняв чудовий фільм. Автор же ненавидів те, що писав, і говорив, що закінчив книгу всього за три тижні.

  Я. Флемінг «Шпигун, який мене любив». У цій книзі автор намагався зробити всіма улюбленого героя Джеймса Бонда другорядним персонажем, більше того – показати його жінконенависником. Письменник хотів застерегти читачів: такі люди не є еталоном і  іконою, не треба їм поклонятися. За життя автора книгу не перевидавали, але після його смерті популярність агента 007 пішла вгору - книга отримала заслужене визнання, особливо після  її екранізації.

  Ф. Кафка «Перевтілення». Герой книги в один прекрасний день прокидається і розуміє, що він перетворився на величезного огидного таргана. Письменник терпіти не міг всі свої роботи, причому настільки, що взяв зі свого друга  обіцянку спалити їх після своєї смерті. Замість цього друг їх опублікував, і весь світ дізнався про геніального письменника.

  С. Кінг «Лють». Автор написав книгу у 17-ти річному віці, а опублікував її через багато років. Але вона дуже не подобалась письменникові з однієї простої причини – історія із книги «втилилася» у життя, коли учень школи в штаті Колорадо влаштував у класі стрілянину. Письменник тоді намагався вилучити книгу з продажу, оскільки боявся, що саме вона надихнула того хлопця на цей жахливий вчинок.

  А. Мілн «Вінні Пух і всі-всі-всі». Цю історію письменник придумав для свого маленького сина. Це були прості дитячі оповідання, де іграшки сина оживали, ходили та розмовляли. До написання книги письменник мав у своєму доробку сім п'єс і 25 фантастичних романів для дорослих, але його назавжди запам'ятали (до його превеликий жаль) як автора лише однієї книги.

  К. Воннегут «Сніданок для чемпіонів». Автору часто не подобалися його роботи, деякі з них він оцінював на два бали. Письменник говорив: «Коли я пишу, то відчуваю себе безруким і безногим з олівцем у роті». Ця книга теж не стала виключенням.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий