вторник, июня 30, 2015

Відомі книги, що були відхилені видавництвами

   Чи знаєте ви, що деякі знамениті книги, що сьогодні читає весь світ, свого часу були відхилені багатьма видавництвами? І лише, завдяки рішучості своїх авторів, вони побачили світ і стали класикою світової літератури.
    Пропонуємо вам цікаві факти щодо цього.


  М. Мітчелл «Віднесені вітром». Об'ємний - більше 1000 сторінок - дебютний роман письменниці, що вона писала 10 років, не взяли 38 видавництв. Зрештою, чоловік допоміг коханій дружині знайти видавця. Роман вийшов 30 червня 1936 р., і вже в грудні був проданий мільйонний примірник. А на вагонах американського експреса з'явилися плакати: «Мільйони  американців не можуть помилятися! Читайте «Віднесені вітром!». За згоду на екранізацію автор отримала немислимий для дебютантки гонорар - 50 тис. доларів. А в договорі на новий роман у графі «гонорар» був залишений пробіл  -  Маргарет могла вписати в нього будь-яку суму. Але наступного роману письменниця так й не написала.

  К.С. Льюїс «Хроніки Нарнії». Одну з найулюбленіших фентезійних казок сучасних дітей і дорослих категорично відмовлялися друкувати 37 видавців. Але письменник наполегливо не здавався. Навпаки, з кожною новою відмовою його переконаність у тому, що це - особлива книга, тільки міцніла. І автор виявився абсолютно правий.

  С. Кінг «Керрі». «Ми не зацікавлені в науковій фантастиці, тим більше у похмурій утопії. Вони не продаються», - так звучав 30-тий відгук, що починаючий письменник отримав на свій дебютний роман. Через кілька місяців йому все ж пощастило знайти видавця - і в перший же рік було продано більше мільйона примірників «похмурої утопії». А перша екранізація книги у 1976 р. зібрала в прокаті 33,8 млн доларів.

  Н. Спаркс «Щоденник пам'яті». Важко зрозуміти, чому цей проникливий роман про справжнє кохання відмовилися представляти 24 літературних агента. Може, вони були чоловіками? 25-м агентом була Тереза ​​Парк, яка витягла роман наздогад  зі купи рукописів, що прийшли поштою. Книгу вона прочитала на одному подиху - і в лічені дні допомогла автору укласти контракт з великим видавництвом на 1 млн доларів за публікацію. Роман вийшов у жовтні 1996 р. та в перший же тиждень продажів очолив список бестселерів.

  В. Голдінг «Володар мух». Знаменитий алегоричний роман про людську порочність і жорстокість до друку вперто не брали 21 видавництво. Одне з них назвало рукопис дебютанта «абсурдною, нецікавою, безглуздою  і нудною книгою». Однак видавництво «Фабер енд Фабер» ризикнуло надрукувати історію про те, як на безлюдному острові підлітки після авіакатастрофи борються за життя і владу. Через два роки книга стала абсолютним бестселером, а її автор у 1983 р. отримав Нобелівську премію з літератури.

  Р. Бах «Чайка на ім'я Джонатан Лівінгстон». 18 видавців дивилися на автора книги - праправнука Йоганна Себастьяна Баха -  як на божевільного: «Ніхто не буде читати книгу про чайку. Це абсурд». Але книга все ж була надрукувана. Філософська притча про «не зовсім звичайного птаха» за рік розійшлася мільйонним тиражем і перетворила колишнього льотчика американської авіації на письменника зі світовим ім'ям.

  Дж. Роулінг «Гаррі Поттер і філософський камінь». 12 видавців, які свого часу відмовилися друкувати цей роман, напевно досі кусають лікті. За обсягом продажів «поттеріана» поступає тільки Біблії, а бренд «Гаррі Поттер» оцінюється в 15 млрд доларів.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий