суббота, июня 20, 2015

Сумна посмішка Франсуази Саган

 
 21 червня 2015 р. виповнюється 80 років від дня народження популярної французької письменниці і драматурга Франсуази Саган. Вона володіла рідкісною людською привабливістю і дивним письменницьким даром, що дозволив їй стати знаменитою вже на самому початку творчого шляху. Всі її твори - про любов, самотність, незадоволеність життям, про найтонші моменти людських відносин. «Я пишу інстинктивно, як живу або дихаю», - так говорила Саган. Напевно, тому сьогодні її книги потрібні багатьом людям, як ковток свіжого повітря.
   Пропонуємо цікаві факти з життя письменниці.


  Її справжнє ім'я - Франсуаза Куаре, псевдонім «Саган» був взятий з роману Марселя Пруста, що його Франсуаза дуже любила.

  Свій перший і найвідоміший роман «Здрастуй, смутку!» Саган написала у  18 років під час літніх канікул. Успіх роману був феноменальним, всього за кілька місяців його тираж досяг 200 тис. прим. Гонорар за нього юна письменниця витратила на покупку дорогого спортивного автомобіля марки «Ягуар».

  Перу письменниці належать 22 романи, 2 збірки новел, 7 п'єс і 3 книги нарисів. Найвідоміші її книги: «Чи любите ви Брамса?» (1959), «Трохи сонця в холодній воді» (1969), «Втрачений профіль» (1974), «Намальована леді» (1981), «Втомлена від війни» (1985 ) та ін. За внесок у літературу в 1985 р. письменниця була удостоєна премії князя Монако.

  Створюючи романи про тендітну любов, їхня авторка найчастіше ставала героїнею скандальних світських хронік, називаючи себе «марнотратницею життя». В її житті було безліч скандалів, несплачених податків, автомобільних аварій, умовних тюремних термінів, а також пристрасть до наркотиків, алкоголю та азартних ігор.

  Франсуаза все життя була схильна до епатажу: так вона відмовилася увійти до складу Гонкурівської академії і відхилила почесну пропозицію бути обраною у члени Французької академії. «Я не люблю почестей, що стомлюють мене своєю безглуздістю», - говорила письменниця.

  В неї було два поспішних шлюби. У другому шлюбі народився син, якого Франсуаза обожнювала. Але мати з неї була ніяка, тому більшу частину часу хлопчик був під опікою няньок і гувернанток. Однак це не завадило їхньої любові і взаєморозумінню.

  Незважаючи на багатомільйонні гонорари, Франсуаза Саган  померла в бідності від хвороби легенів  у віці 69 років, не залишивши синові нічого, крім боргів та невеликого будиночка в Нормандії.

  24 вересня 2004 р. всі французькі телеканали перервали передачі, щоб повідомити про смерть письменниці. Французький президент Жак Ширак оголосив її самою блискучою письменницею в історії Франції. А прем'єр-міністр Жан-П'єр Раффарен сказав: «Франсуаза Саган була посмішкою - сумною, загадковою, далекою, тією, що приносить радість. І мільйони французів сьогодні відчувають смуток, що вона безліч разів змушувала їх відчувати в своїх книгах».
   Перу письменниці належить прекрасний афоризм: «Тільки закривши за собою двері, можна відкрити вікно в майбутнє».
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий