суббота, июня 27, 2015

Антуан де Сент-Екзюпері: стрімкий політ до зірок


  29 червня 2015 р. виповнюється 115 років від дня народження відомого французького письменника Антуана де Сент-Екзюпері. Його ім'я не тільки назавжди увійшло до золотого фонду світової літератури, а й стало синонімом романтики. Дивовижний письменник, військовий льотчик і глибокий філософ - він був загадкою за життя і залишився таким навіть у своїй смерті.
    Пропонуємо вам цікаві факти з життя письменника.


  При народженні  він отримав кілька імен – Антуан – Марі – Сент Батист – Роже, але у подальшому житті обходився тільки першим з них.

  Майбутній письменник став третім з п'ятьох дітей Жана де Сент-Екзюпері, віконта і спадкоємця старовинного аристократичного роду. У 4 роки Антуан залишився без батька. Його мати стала головною людиною для всього подальшого життя Антуана.

  Хлопчика багато хто вважав негарним - при  високому зрості і атлетичної будові  у нього були неправильні риси обличчя і кирпатий ніс, за який однолітки дражнили його «звіздарем». Але мати називала сина «король-сонце» за його рідкісну доброту, веселий характер і любов до природи.

  Вже з 6-річного віку Антуан складає вірші та казки.  В архіві коледжу,  де навчався Антуан, зберігся  його перший серйозний твір у прозі - шкільна робота на досить забавну тему: пригоди циліндра.

  Антуан  дуже рано відчув, що авіація - це його справжнє покликання. У 1926 р. він став пілотом компанії «Аеропосталь», доставляв пошту на північне узбережжя Африки. Тут він пише свій перший твір - «Південний поштовий».

  У 1930 р. письменник отримав премію Феміна за роман «Нічний політ». У 1939 р. був удостоєний двох нагород: Гран-Прі Французької Академії за книгу «Планета людей» та Національну книжкову премію США за твір «Вітер, пісок і зірки». У тому ж році він був нагороджений Військовим Хрестом Французької Республіки.

  За всю кар'єру льотчика він зазнав 15 аварій.

  Екзюпері був автором декількох винаходів у галузі авіації, на які отримав патенти.

  Найвідоміша книга письменника - «Маленький принц» - була написана у 1942 р. в Нью-Йорку незадовго до його смерті. До цього він не писав дитячих книг. Вона перекладена на 250 мов і діалеків, у тому числі на мову Брайля для сліпих. Починаючи з 1943 р.  продано більше 140 млн прим.  Невід'ємною частиною казки є акварельні ілюстрації, що зробив сам Екзюпері. Без них казку не публікують, оскільки вони надзвичайно важливі для розповіді.

  У роки Другої світової війни письменник і льотчик, учасник французького Руху Опору Антуан де Сент-Екзюпері зробив декілька бойових розвідувальних вильотів. 31 липня 1944 р. він відправився у свій останній політ на острів Корсика (Середземне море), з якого так і не повернувся. Цей день вважається офіційним днем ​​смерті письменника. На момент загибелі йому було 44 роки.

  Залишки літака письменника були підняті тільки у 2003 р., але їхнє дослідження не дало відповіді на питання про те, як саме загинув Екзюпері.

  Письменники залишаються жити в героях своїх книг. Маленький принц - Екзюпері - живе тепер на своїй планеті. Вирощує і плекає троянду, вільно літає на інші планети і час від часу з'являється на Землі, щоб перевірити чи не забули люди, що всі ми відповідаємо за тих, кого приручили. «Ось мій секрет, він дуже простий: пильно одне лише серце. Найголовнішого очима не побачиш».


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий