четверг, июня 04, 2015

Літературні ретрокумири

«Не створи собі кумира» - каже давня біблійна заповідь, але хто з нас не мріяв бути на когось схожим? Для багатьох молодих людей покоління 60-80-х років минулого століття кумирами, гідними прикладами для наслідування були літературні герої.
Пропонуємо вам згадати літературних героїв, на яких свого часу багато хто хотів бути схожим. Деяких з них ви побачите в незвичайній інтерпретації - у вигляді книжкових інсталяцій, створених співробітниками відділу документів з гуманітарних наук Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова у рамках регіональної акції «Бібліотечні сутінки».


Д'Артаньян. Відважний гасконець - герой безсмертного пригодницького роману Олександра Дюма «Три мушкетери» - героїчно бореться за свою любов і честь. Його спритність, життєрадісність і благородство залучали до нього не тільки друзів, але й ворогів, які хотіли б бачити цю мужню і віддану людину на своєму боці. Д'Артаньян та його друзі Атос, Портос і Араміс живуть життям, повним змов, інтриг, поєдинків і подвигів. Вони завжди діють спільно, а девіз «Один за всіх і всі за одного» приводить їх до перемоги.

Міледі. Найнегативніша героїня роману Олександра Дюма «Три мушкетери» постійно переслідувала героїв, творила підступи і несла за собою смерть. Але в той же час якась сила притягує до цієї жінки, затаврованої квіткою лілії. Її сила і хитрість теж заслуговує захоплення. Незважаючи на негативну роль, її образ запам'ятається кожному, хто читав роман.

Айвенго. Головний герой однойменного твору Вальтера Скотта - бездоганно ідеальний лицар. Ризикувати життям - його професія, а він - справжній професіонал, який прагне виявити військову доблесть при будь-якому зручному випадку. У нього краса поєднується з розумом і благородством, а хоробрість - з умінням битися. Він вірний своїй коханій і своєму королю. За це герой завжди привертає увагу читачок.

Кармен. Образ цієї жінки - героїні однойменної новели Проспера Меріме - став культовим для мільйонів читачів з всієї земної кулі. Це дівчина - циганка, дівчина - загадка, дівчина - свобода, і нікому не під силу приручити її. Вона не підкоряється нікому і нічому, живе і діє, керуючись лише своїми почуттями. Вона красива, смілива, волелюбна, шокуюча, притягальна і відразлива одночасно. Жодне чоловіче серце розбилося об її красу і неординарність. Є в ній і щось таємничо-чарівне, містічно-реалістичне і колоритне. Для багатьох шанувальників мистецтва образ Кармен надихає на створення опер і кіно.

Чингачгук-Великий Змій. Індіанець із захоплюючих творів Фенімора Купера належить до літературного типу «благородний дикун». Він ріс і виховувався в племені, де діяли закони честі, справедливості та вірності традиціям предків. Він настільки спритний, швидкий і сильний, що його неможливо зловити. Одне його ім'я сіє страх в англійських і французьких військах. Він завжди з'являється несподівано,  ніби виростає з-під землі, і вершить свій справедливий суд. Багато хлопчаків грали в індіанців і приміряли на себе роль Чингачгука.

Остап Бендер. «Великий комбінатор» і «ідейний борець за грошові знаки», який знав «чотириста порівняно чесних способів відбирання грошей» - все це про героя незабутніх романів І. Ільфа та Є. Петрова «Дванадцять стільців» і «Золоте теля». Незважаючи на незнатне походження, Остап - розумний, кмітливий, чарівний,  подобається жінкам, володіє прекрасними акторськими здібностями й якісно говорить неправду. Він не може довго сидіти на одному місці, занадто багато у нього планів і надій. За енергійність, невичерпність на вигадки і багату фантазію його образ так полюбився читачам.

Скарлетт О 'Хара. Ця дівчина - героїня незвичайного роману Маргарет Мітчелл «Віднесені вітром» - красива і розумна. Вона цілеспрямована і несамовита в своїх бажаннях, завжди отримує від життя те, що хоче - будь то фінансовий успіх або коханий чоловік. У неї незламний характер, вона смілива і працьовита. На її тендітні плечі лягають всі тяготи війни, але вона впевнена, що це все тимчасово, що обов'язково завтра настане новий день і з'явиться нове рішення всіх проблем. Її девізом «Я не буду думати про це сьогодні, я подумаю про це завтра» і в наш час керуються багато жінок у всьому світі.

Шерлок Холмс. Цей герой захоплюючих творів Артура Конан Дойла й сьогодні знайомий кожному школяреві. Його можна назвати генієм, якому під силу будь-яке завдання. Він має глибокі пізнання в багатьох точних науках, знайомий з прийомами японської боротьби і чудово володіє шпагою. Це незвичайно спостережлива людина, яка здатна розгадати будь-яку головоломну ситуацію, пояснити щось, що здається незбагненним. Цей персонаж вражає своїми дедуктивним методами, а його проникливість здається надприродною, але  пояснення завжди прості. «Ви дивитеся, але ви не спостерігаєте, а це велика різниця», - пояснює герой секрет свого мистецтва. Більшість людей на планеті впевнені, що Шерлок Холмс є найвеличнішим   сищиком усіх часів і народів. Проходять десятиліття, але читачі до сих пір вчаться у героя розкривати заплутані історії, бути сміливим і завжди стояти на сторожі справедливості.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий