четверг, октября 29, 2015

10 книжкових новинок осені   Осінь - відмінний час для читання, тим більше, що в цьому році вона так багата на книжкові новинки. Ми сподіваємося, що серед них ви знайдете що-небудь собі до душі. Нехай хороша книга не дасть вам занудьгувати похмурими осінніми вечорами. Приємного і захоплюючого вам читання!  Х. Муракамі «Безбарвний Цкуру Тадзакі і його роки мандрів». Головний герой роману популярного японського письменника - самотній чоловік, який прагне розібратися у своєму непростому минулому, заради чого він відправляється в подорож, проходячи  через різні випробування. «Безбарвним» він став через те, що в його прізвищі немає ієрогліфа, що означає колір. Тим часом, у прізвищах чотирьох друзів його дитинства такі ієрогліфи були - «червоний», «синій», «білий» і «чорний». Протягом усього роману герой з'ясовує причини, через які він не зміг зберегти відносини зі своїми «кольоровими» друзями.  Б. Акунін «Планета вода». Це передостання книга із серії оповідань про сищика Ераста Фандоріна складається з трьох повістей. За авторською класифікацією перша повість «Планета вода» відноситься до «технократичного» детективу, оскільки ХХ століття за технологіями далеко пішло від попереднього. Головному герою, який бореться  зі злом, належить плавати на субмарині і пірнати в глибини моря. У другій повісті «Парус одинокий», написаній у жанрі «ностальгічного» детектива, Фандорину при розслідуванні чергового злочину належить підкорювати річку, що тече через ліси Заволжської губернії. Дія третьої повісті «Куди ж нам плисти?» відбувається в один-єдиний день - 31 грудня 1912 р. Її жанр трактується автором як «ідіотичний» детектив. Прочитаєте - зрозумієте чому.

  С. Жадан «Життя Марії». Нова книжка віршів та перекладів популярного українського письменника та  поета містить 80 текстів: 60 віршів самого автора і 20 перекладів поезій  польського поета Чеслава Мілоша. За словами автора, ця книжка про любов і ненависть. «Вона особлива тим, що писалась як щоденник – за доволі короткий термін. Відрізняється особливо контрастним поєднанням внутрішнього та зовнішнього, світлого та темного», – говорить письменник.

Я не знаю нічого про неминучість спокути.
Я не знаю, де вам жити і як вам бути.
Я говорю про те, що кожному з нас властиво.
Якби ви знали, як нам усім не пощастило.

  Е. Каттон «Світила». До основи книги новозеландської письменниці, наймолодшого лауреата Букерівської премії (їй лише 28 років) покладена цікава детективна історія, що заснована на астрології.

  Л. Улицька «Сходи Якова». Роман написаний у стилі сімейної хроніки. У книзі описані долі багатьох поколінь однієї родини протягом майже двох століть. Родинні зв'язки, любов і дружба, втрати і розставання на тлі політичних та історичних процесів - ці вічні і знайомі всім теми роблять книги популярної письменниці затребуваними для мільйонів читачів.

  С. Кинг «Що знайшов, то моє». Це черговий містичний трилер, де незадоволені читачі здійснюють напад на знаменитого письменника. Чим же він їм не догодив? Про це ви дізнаєтесь, прочитавши нову книгу легендарного майстра літературного жаху.

  А. Кокотюха «Чорний ліс». Дія книги відомого українського письменника відбувається на Волині під час Другої світової війни. Головному герою - колишньому міліціонерові з Миргорода, зекові, радянському диверсанту - не так просто розібратися, хто ж є ворогом його народу. Він, передусім, прагне справедливості. На чий же бік він стане?

  А. Бракен «Темні відображення». У книзі починаючої американської письменниці розповідається про світ майбутнього, в якому таємнича хвороба забрала життя більшості дітей. Ті, що вижили, знайшли у себе дивні здібності. Усіх їх тепер тримають в концтаборах, позбавивши свободи, звичного життя та індивідуальності. Головна героїня провела в таборі шість довгих років, але, врешті-решт, їй вдалося втекти. Приєднавшись до групи інших втікачів, вона шукає місце, де такі, як вона, можуть почувати себе в безпеці ...

  Ю. Поляков «Любов в епоху змін». Новий роман культового письменника виправдовує свою назву. Це тонка розповідь про складні стосунки головного героя, редактора тижневика «Світ і ми», з трьома головними жінками його життя. І в той же час це спроба розібратися в епосі Перебудови, розвіяти міфи, зрозуміти її таємні пружини, світлі і темні сторони.

  Ж. Куява  «Гордієві жінки». Книга української письменниці і журналістки розповідає історію про родинні таємниці та людські стосунки. Три сестри — Софія, Лія і Мія — живуть багато років на віддаленому хуторі. Та настає день, коли священна для них кімната матері відкриває неймовірні таємниці про родичів. І сестри наважуються нарешті круто змінити своє життя...


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

1 комментарий:

  1. Для тих, хто любить українську літературу можу порадити класний та сучасний літературно-художній журнал Дніпро, в ньому публікується багато сучасних українських авторів, а також можна зустріти такі рубрики, як проза, поезія, фантастика, детектив та ін. Журнал виходить щомісячно. Журнал орієнтується на смаки сучасного читача.
    http://www.dnipro-ukr.com.ua/

    ОтветитьУдалить