понедельник, октября 19, 2015

Книги про їжу і кухарів

   Щорічно 20 жовтня кулінари всього світу відзначають своє професійне свято - Міжнародний день кухаря. Ця дата була заснована у 2004 р. за ініціативою Всесвітньої асоціації кулінарних співтовариств. Якщо врахувати, що число її членів перевищує 8 млн чоловік, стає зрозуміло, чому кухарі та кулінари домоглися бажаного.
  Пропонуємо цікаві книги про кухарів, що наповнені ароматами їжі і непередаваною атмосферою її приготування. Сподіваємось, що вони сподобаються справжнім гурманам.


  Дж. Пауелл «Джулі & Джулія. Готуємо щастя за рецептом». Книга розповідає історію про молоду і не дуже успішну нью-йоркську секретарку, яка вирішила змінити своє життя вельми оригінальним способом. Вона ставить перед собою завдання за 365 днів самостійно освоїти і приготувати всі 524 рецепти, наведені в знаменитій кулінарній книзі «Як оволодіти мистецтвом французької кухні». Прочитавши книгу, ви дізнаєтеся, що з усього цього вийшло.

  Б. Бідний «Дівчата». Молоденька кухарка Тося приїжджає до лісового селища на заробітки. І хто б міг подумати, що поява цієї смішної дівчини  круто змінить життя багатьох людей. Повість стала основою однойменного кінофільму, однією з кращих комедій радянського кіно.

  Е. Капела «Їжа любові». Американка Лаура приїжджає до Риму і, закохавшись в італійську кухню, приходить до висновку, що якщо з ким і варто заводити роман, то це з кухарем-італійцем. І тут же з ним знайомиться. Разом з героями книги на вас чекає цікава екскурсія різними куточками Італії та маса корисної інформації про класичну та сучасну італійську кухню. А також радощі, образи і переживання, без яких не обходиться жоден любовний роман.

  Е. Гілберт «Кулінарна книга моєї прабабусі». Розпаковуючи якось коробку з сімейними цінностями, популярна американська письменниця виявила стару куховарську книгу, написану її прабабусею. З насолодою читаючи пожовклі сторінки, вона зрозуміла, що тут зібрані не просто кулінарні рецепти, а рецепти щасливого життя. Так народилася ідея створення книги, де теплі і дотепні розповіді прабабусі автора повертають читача до  епохи, коли домашній затишок і вишукані страви були справжньою сімейною радістю.

  М. Сутер  «Кулінар». Головний герой знає з дитинства таємниці східних спецій, відчуває, які з них можна додавати до їжі, щоб страва стала витонченим шедевром.  Але він змушений виконувати найбруднішу роботу на кухні в шикарному ресторані. І тільки після знайомства з офіціанткою, яка пропонує йому відкрити свій бізнес, його життя змінюється на краще.  Відтепер він може займатися улюбленою справою - молекулярною кулінарією, а це не просто смачна їжа, а їжа, що пробуджує чуттєвість і сексуальність. Але одного разу герой усвідомлює - те, що він робить, - не так вже нешкідливо ...

  Л. Норфолк «Бенкет Джона Сатурналла». В цьому історичному романі розповідається історія юного сироти, кухарчука в багатому домі, який  через деякий час став найкращим кухарем свого покоління. Це історія про їжу, нещасну любов і хлопчика, який перетворився з ізгоя на героя.

  М. Матіос «Кулінарні фіглі». Це міні-енциклопедія сімейного життя, до створення якої популярна українська письменниця підійшла зі здоровим гумором та іронією. Самодостатня жінка і талановитий автор, вона, як ніхто інший, знає, що сміх і гарна кухня в рівній мірі підтримують у здоровому тілі здоровий дух. Книга вийшла дуже життєвою і світлою, що викликає не просто усмішку, а напади гомеричного реготу, яким цілком можна розбудити домочадців. До речі, рецепти  українських страв, що письменниця включила до книги, справжні.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

1 комментарий:

  1. Для любителів української літератури хочу порадити літературно-художній журнал Дніпро. Журнал орієнтується на смаки сучасного читача, в ньому можна зустріти рубрики такого характеру, як проза, фантастика, детектив, сучасна українська поезія, також в журналі публікується багато сучасних українських авторів.
    http://www.dnipro-ukr.com.ua/

    ОтветитьУдалить