суббота, октября 24, 2015

Відомі книги Володимира Лиса

  26 жовтня цього року відомий український письменник, журналіст та драматург Володимир Савович Лис святкує свій 65-річний ювілей. З кожною новою книгою талант цього письменника з Волині бере у полон тисячі й тисячі читачів. Його називають майстром художнього слова, метром та світилом української літератури, найтитулованішим письменником, але у першу чергу, Володимир Лис — справжній феномен сучасності, творами якого захоплюється як політична, так і культурна еліта України.

  Володимир Савович відомий за своїми драматургічними творами, зокрема романами «Камінь посеред саду», «Продавець долі», «Століття Якова», «Маска» тощо. До того ж, за мотивами п'єс літератора були поставлені вистави на сценах найвідоміших театрів України, а деякі оповідання лунали в ефірах радіостанцій.
  Перелік  винагород письменника вражає: володар численних премій «Коронації слова», включаючи  «Ґранд роман» за твір «Століття Якова», що здобув перемогу у статусі «Найкращий роман десятиліття», кавалер ордена «За заслуги» ІІІ ступеня, «Людина року». У 2012 р. Державний комітет телебачення і радіомовлення України під час конкурсу «Краща книга України» визнав переможцем в номінації «Кращий бестселер» роман «Століття Якова», що також увійшов до кращої п’ятірки конкурсу «Книга року ВВС».
  Сьогодні  В. Лис займає відповідальну посаду редактора політичної газети «Волинь». Бере безпосередню участь у діяльності найвідоміших письменницьких організацій – є членом Національної спілки письменників України та Асоціації українських письменників.
  Пропонуємо згадати найвідоміші книги Володимира Лиса.

  «Соло для Соломії». Головна героїня - красуня, від якої не відвести очей - так говорять про Соломію люди. Петро і Павло згодні були на все, аби взяти її за дружину. А мати, яка все життя страждала через помилку молодості, повчала дівчину: слухайся серця, а не розуму...

  «Століття Якова». Цей роман - своєрідний епос-біографія одного поліського українця, який за свій столітній вік пережив п'ять держав: Російську імперію, УНР, Польщу, гітлерівську Німеччину, сталінський СССР. Доживши до держави Україна, він опинився перед обличчям і родинної, і національної драми, що була запрограмована катастрофами XX століття.


  «Графиня». У романі  майстерно поєднуються захоплюючий сюжет, драматичні колізії людського життя і тонкий психологізм, віртуозно переплітається реальне й містичне. У нашу добу хтось намагається відтворити загадкові події, що відбувалися у волинському містечку Густий Луг у 1762 р. Але чи вдасться це йому і чи можливо взагалі реконструювати час? Роздуми про сенс життя, болісні пошуки цього сенсу, моральний і мистецький вибір, складні, але глибокі почуття головних героїв, які вони намагаються приховувати, — все це створює яскраве поліфонічне тло твору.

  «Маска».  Він виринає нізвідки, але щоразу на зібраннях найбагатших аристократів Польщі, України, Німеччини, Трансильванії. Він зникає в нікуди, забираючи з собою їхні коштовності. Його зухвало сплановані пограбування можна було б назвати ідеальними злочинами, якби один сміливець не наважився зірвати з нього маску... Хто він, цей український Зорро в п'яти масках, - шляхтич, кріпак чи те й інше водночас?... Про це читайте  у цьому захоплюючому романі.

  «Острів Сильвестра». Цей роман для тих, хто любить сучасну українську прозу і вірить у неї.  Дійові особи книги - острів, людина та рушниця. У якийсь момент ці три об’єкти об’єднуються у часі: людина припливає на острів, бере рушницю, наставляє її собі в груди і натискає на курок. Це кінець життя і початок роману…Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

1 комментарий:

  1. Хотіла б поцікавитися, чи можна якось зв'язатися з автором електронною поштою для оговорення деяких деталей його книги "Камінь посеред саду"?

    ОтветитьУдалить