вторник, октября 13, 2015

Ботанічний сад на даху бібліотеки

  Не так багато є великих міст, де можна провести час в тиші, почитати книгу серед дерев і просто відпочити від міської суєти. У столиці Польщі - Варшаві є ідеальне місце для подібного відпочинку. Це невеликий ботанічний сад, що знаходиться на даху університетської бібліотеки. Хитромудро захований сад знаходить не кожен турист, так що можна не боятися звичайних екскурсійних натовпів і незліченної кількості людей з фотоапаратами.


  Бібліотека Варшавського Університету була побудована ще на початку XIX століття. Сучасна будівля бібліотеки складається з двох корпусів, з'єднаних пасажем, так званою вуличкою із застеленим дахом. Вхід до бібліотеки увінчаний величезною розкритою книгою. Читачам надано безпосередній доступ до книг без необхідності заповнення заявок і без посередництва бібліотекарів. Серед стелажів з вільним доступом є робочі місця для читачів і повністю ізольовані закриті кабінки, що їх можна орендувати на кілька днів або тижнів.
  Сад на даху будівлі, що був відкритий у 2002 р., є одним з найбільших і найкрасивіших садів на даху в Європі. Деякі частини даху виконані зі скла, так що з ботанічного саду можна підглядати за відвідувачами і студентами, які снують між книжкових рядів.
  У ботанічному саду зібрано чимало видів рослин, починаючи з усім відомих дерев і закінчуючи різними декоративними кущами. Особлива гордість - це невеликий ставок із струмками. Вони оброблені штучним каменем, поруч красується фонтан, а в  ставку плавають риби. Потрапляючи сюди, абсолютно забуваєш, що насправді знаходишся на даху будівлі у центрі Варшави.
  Університетський сад доступний для всіх і є відмінним місцем для відпочинку не лише для студентів та наукових співробітників, а й для варшав'ян, що не мають відношення до університету. У ботанічному саду приємно просто погуляти або посидіти з книгою. Крім того, тут не заборонено влаштовувати пікніки, так що в гарну погоду тут часто проводить час молодь і що найцікавіше -  безплатно.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий