суббота, октября 10, 2015

Відомі книги Франсуа Моріака

  11 жовтня 2015 р. відзначають 130 років від дня народження відомого французького письменника, члена Французької академії, лауреата Нобелівської премії в галузі літератури Франсуа Моріака. Він створив свій особливий тип роману. Продовжуючи традиції, закладені Оноре де Бальзаком і Емілем Золя, Моріак досліджував найтонші нюанси людської психології. У центрі більшості його творів - відносини всередині сім'ї. Життя постійно випробовує героїв його романів на міцність, і мало хто з них з честю витримує ці випробування.
    Пропонуємо вам найвідоміші книги письменника.


  «Клубок змій». Найсильніша, з реалістичної точки зору, книга, що, за задумом автора, є свого роду метафорою людської душі. Світ, зображений у романі, страшний і мерзотний. Клубок змій - це буржуазна сім'я, де батько, діти, онуки - всі готові отруїти і погубити один одного ...

  «Тереза ​​Дескейру». Роман входить до списку 100 кращих творів світової літератури. Це історія сильної  і бентежної жінки, в якої, здавалося б, було все, що необхідно людині для щастя. Що ж змусило її зруйнувати власне благополуччя?

  «Кінець ночі» - продовження історії про Терезу Дескейру, тільки вже стару, яка знаходиться на межі смерті. Знову і знову вона переживає  минуле життя і задається  питанням: «Чи було в її житті щось світле і щасливе?».

  «Фарісейка» - роман про омани і прозріння владної і жорстокої госпожі  Бріжит Піані. Вона віроломно втручається в долі оточуючих її людей, прикриваючись благими намірами. Лише розкаявшись, вона розуміє, що головне в житті - це любов, благословенний дар, що рятує душу.

  «Агнець» - повість про пошук духовного шляху та сумніви. Ксавьє - віруюча людина з відкритим серцем - щиро вважає, що кожна зустріч в житті зумовлена заздалегідь​​. Врятувати хоча б одну людину - призначення, якому він вірний. Однак його задумам не судилося здійснитися ...

  «Поцілунок прокаженому». Головний герой книги - 23-річний карлик Жан Пелуейр, який дивиться на світ очима бродячого пса і боїться прочитати на обличчях людей жалість і відразу. Єдиний його прихисток - релігія. Його змушують одружитися на чарівній дівчині, тому що багатому роду Пелуейрів потрібен спадкоємець. Підкоряючись тиранії сім'ї, грошей, традицій, молоді прирікають себе на болісне спільне життя. Зображення різноманітних відтінків страждань молодого подружжя і є змістом роману.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий