четверг, октября 01, 2015

«Музичні» книги

  1 жовтня щорічно у всьому світі відзначають Міжнародний день музики, що був заснований у 1975 р. з ініціативи Міжнародної музичної ради при ЮНЕСКО.
  Коли музика «звучить» у літературі, виникає відчуття, що від сторінок виходить якась особлива магія. Пропонуємо вам книги, де  в тих чи інших проявах присутній цей дивовижний вид мистецтва.


  Г. Леру «Привид опери». У знаменитому романі французького письменника поєднуються кілька жанрів: і пригодницький детектив, і любовний роман, і драма, і навіть елементи містики. У його основі - зворушлива і драматична історія життя і кохання людини, наділеної вражаючим талантом. Вона могла  б стати зіркою і подарувати людям багато чудових винаходів, якби не зовнішня потворність, завдяки чому ця людина змушена вести відокремлений і замкнутий спосіб життя.
  Книга стала основою для декількох екранізацій і знаменитого бродвейського мюзиклу на музику Ендрю Ллойда Уеббера.

  Ж. Санд «Консуело». Дія роману відбувається у середині XVIII ст. Венеція з її різноманітним музичним життям, блискуча і галаслива Вена, Чехія з її героїчним минулим, солдафонська Пруссія - це історичний фон, на якому розгортаються долі героїв. У книзі розповідається про нелегкий тягар таланту, дарований долею, про трагічний вибір між успіхом, славою і особистим щастям, радістю сімейного життя.
  Прототипом головної героїні стала французька співачка Поліна Віардо.

  Т. Манн «Доктор Фаустус». Це класична історія генія, який продав душу дияволові. Одного разу до головного героя - відлюдного композитора - звертається сатана з пропозицією: той повинен назавжди відмовитися від мирської любові в обмін на приголомшливі успіхи у творчому житті ...

  В.Г. Короленко  «Сліпий музикант». Головний герой книги - сліпий від народження хлопчик, наділений музичним талантом. Захоплення музикою відкрило для нього небувалі фарби існуючого світу - світу емоцій, що він розуміє  універсальною мовою. Саме музика дозволила герою реалізувати себе як особистість, відчути впевненість і дала усвідомлення того, що він така ж повноцінна людина, як і всі інші.

  А. Виноградов «Засудження Паганіні». Роман присвячений життю великого італійського музиканта-скрипаля і композитора Нікколо Паганіні. Корислива воля батька примушувала героя до комерційної угоди з мистецтвом, але, всупереч всім примхам долі, він стає людиною нової епохи.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий