воскресенье, апреля 10, 2016

Перші твори відомих письменників

   Існує думка, що писати романи здатні тільки люди з великим досвідом. Щоб написати хорошу книгу, треба побачити світ, накопити матеріал, постраждати ... Але все це стереотипи: не потрібно доживати до глибокої сивини, щоб отримати визнання як письменник. Свідчення цьому - перша «проба пера» відомих майстрів слова.
   Пропонуємо найперші, офіційно видані великі художні твори знаменитих класиків світової літератури, так звані «книги-первістки», з яких, власне, все й починалося.


  Е. Хемінгуей «Фієста». В молодості, щоб заробити на життя, письменник багато працював журналістом. Щотижня відправляв в журнали свої розповіді. Але справжній письменницький успіх прийшов до нього тільки у 27 років після публікації першого роману «Фієста», що присвячений «втраченому поколінню» молодих людей у ​​Франції та Іспанії 1920-х років. У 2009 р. журнал «Newsweek» включив цей твір до списку «100 кращих книг всіх часів і народів».

  Е.М. Ремарк  «Притулок Мрій». Перший роман 22-річного автора, який незабаром став знаменитим, був висміяний критиками за наївність і сентиментальність, і письменник поклявся ніколи більше не братися за перо. Результат цього, на щастя, всім добре відомий.

  М. Булгаков «Біла гвардія». Це перший великий твір письменника, написаний ним у 33 роки, що видавався ще за життя автора. Критикою книга була сприйнята неоднозначно: радянська сторона критикувала героїзацію письменником класових ворогів, емігрантська сторона - лояльність Булгакова радянській владі.

  Дж. Фаулз «Колекціонер». Успіх першого роману дозволив 37-річному автору залишити викладання і цілком присвятити себе літературній діяльності. Ця «проба пера» стала міжнародним бестселером,  що майже миттєво був екранізований  та незабаром увійшов до золотого фонду  світової літератури.

  В. Набоков «Машенька». Дебютний роман, що розповідає про перше кохання, письменник написав, коли йому було 25 років. Книга, опублікована у Берліні в емігрантському видавництві «Слово», була миттєво помічена і захоплено сприйнята критикою.


    Т. Драйзер «Сестра Керрі». Видання першого роману 29-річного письменника було пов'язане з такими складнощами, що це привело його створювача до важкої депресії. Роман був зустрінутий критикою і суспільством вкрай вороже - як «аморальний» твір. Без забобонів і пуританства Драйзер дав реалістичний образ дівчини, яка виступає проти загальноприйнятих моральних поглядів. У той час американська преса обійшла вихід роману мовчанням. Але подальша його доля виявилася щасливою: книга була перекладена на  багато мов народів світу, перевидана мільйонними тиражами.

  Ф. Саган «Здрастуй, смуток». Популярність письменниці приніс перший роман, виданий у 1954 р., коли їй було 19 років. Шеф редакції, якому вона віднесла рукопис, відразу відчув талант автора. Однак редактор навіть і уявити собі не міг, що книга миттєво стане бестселером.
Роман був виданий накладом понад мільйон примірників і приніс автору гонорар в півтора мільйони франків. За цим твором пішли  інші романи, а також численні розповіді, п'єси і повісті.

  С. Кінг «Керрі». Перший опублікований роман майбутнього «короля жаху», виданий у 1974 р., коли йому було 27 років, критики зустріли неоднозначно, вважаючи персонажів непереконливими, а саму книгу - «сміттям». Літературне визнання до роману прийшло пізніше.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий