понедельник, апреля 11, 2016

«Космічні» книги

   12 квітня увесь світ відзначає День авіації і космонавтики, або Міжнародний день польоту людини в космос. Це день тріумфу науки і всіх тих, хто сьогодні працює в космічній галузі.
  Пропонуємо згадати книги відомих письменників-фантастів, дія яких відбувається в космосі - на інших планетах, їхніх супутниках, астероїдах, у космічних польотах.


  Р. Бредбері «Марсіанські хроніки». Перший твір, що прославив автора,  є, за суттю, збіркою оповідань, об'єднаних спільною темою - історією освоєння людьми Марса, долею колишніх жителів планети та простих людей, які опинилися в непростих ситуаціях.

  С. Лем «Соляріс». Шедевр жанру наукової фантастики, де письменник передбачив головну проблему нашої цивілізації: величезний розрив між високим рівнем наукової і технічної думки та моральним розвитком людини. Роман присвячений пошуку контакту з мислячим Океаном екзопланети Соляріс. Водночас у ньому порушені філософсько-етичні проблеми пізнання світу, людяності, та, власне, відповідальності за все, що робить людина, як на Землі, так і за її межами.

  Г. Уеллс «Перші люди на Місяці». Один з найнезвичайніших романів, що поєднує в собі риси гостросюжетної пригодницької фантастики, притчі, антиутопії, соціальної сатири і політичного памфлету. Сюжет про двох космопроходців, які виявили на Місяці іншу цивілізацію, служить лише обрамленням для дотепних і в чомусь пророчих міркувань про тоталітарне «суспільство-мурашник», де життя конкретної людини не означає нічого.

  А. Кларк «Космічна одіссея». Одна з найпопулярніших науково-фантастичних книг у світі була створена письменником за тридцять років і вмістила в себе ціле тисячоліття «майбутньої історії космонавтики». Це розповідь про політ космічного корабля до Сатурну в пошуках контакту з неземною цивілізацією.

  Р. Шеклі «Запах думки». Маленький поштовий корабель зазнає аварії на незвіданій планеті. Спостерігаючи за далеко не доброзичливими тваринами, пілот раптом помічає, що у них немає ні очей, ні вух. Виявляється, вони бачать і чують телепатично і зовсім не проти  поласувати мислячим об'єктом. Пілотові потрібно недовго протриматися, поки прилетять рятувальники. Але як змусити себе про це не думати?

  К. Саймак «Могильник». Минуло 10 тис. років після остаточного підкорення безкрайніх просторів Космосу. Земля з колиски людства перетворилася на місце його останнього спочинку. Вся планета стала одним величезним Могильником. Саме до цього дивного світу надгробків і дикої природи й направляються Флетчер Карсо, його робот Елмер і механічний композитор Мустанг. Їм належить не тільки побачити Землю, якою вона стала, а й навчитися виживати ...

  А. Азимов «Академія». Віддалене майбутнє... Людство підкорило космос, а деякі планети виявилися настільки гарні, що рідна Земля вже давно перестала бути центром Всесвіту. Однак величезні розміри Галактичної Імперії явно не пішли їй на користь - вразливість окремих планет і неефективне управління загрожують зруйнувати все, що було створено з такими труднощами. Чи зможе вчений, який створив науку психоісторію, запобігти катастрофі, або ж людство повернеться до варварства?

  Р. Хайнлайн «Час для зірок». Земля страждає від перенаселення і виснаження природних ресурсів. Вихід у людей тільки один - шукати іншу планету, придатну для життя. Але тривалість повідомлення з кораблів може зайняти роки. Тому Фонд Заохочення Перспективних Досліджень знаходить новий спосіб зв'язку - телепатію. Близнюки Том і Пет виступають як  зв'язкові  між Землею і кораблями.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий