четверг, апреля 28, 2016

«Джазові» книги

  Як сказав хтось із великих, «музиканти можуть вільно виражати себе лише в джазі...». Джаз - вільна, динамічна, світова музика витончених ритмів, заснована на імпровізації, що стирає кордони між народами і державами. Ця музика назавжди завоювала весь світ. Не випадково існує спеціальне свято - Міжнародний день джазу, що з ініціативи генеральної конференції ЮНЕСКО відзначають у всьому світі 30 квітня.
  Про джаз, великих джазових музикантів, події та історію цієї дивовижної музики написано чимало книг, у тому числі й художніх. Пропонуємо лише деякі з них.


  Х. Муракамі «На південь від кордону, на захід від сонця». Класик сучасної японської літератури, як тонкий шанувальник музики і колишній власник джаз-кафе, ніяк не міг пройти повз джазової теми.
  Через двадцять п'ять років у життя процвітаючого власника джаз-бару повертається кохана його дитинства - і майже забута пристрасть спалахує знову. Але привид смерті невідступно переслідує його...  

  П. Ніт «Новоорлеанский блюз». Книга англійського письменника і відомого діджея - це історія життя немолодої повії, розказана випадковому попутнику. У цій історії є місце любові, дружбі і джазу.

  М. Фермін «Амазонка». Сюжет книги популярного французького письменника розгортається в диких бразильських джунглях. Молодий чорношкірий піаніст, втративши дружину, прагне знову знайти душевний спокій і робить для цього неймовірну подорож крізь джунглі разом зі своїм роялем. Подолавши на своєму шляху всі перешкоди, він стає місцевою легендою.

  А. Барікко «1900. Легенда про піаніста». Це тонка і пронизлива історія про обдарованого піаніста, який виступає на борту величезного лайнера. Сюрреалізму твору додає те, що герой ніколи не сходив на берег. Будучи знайденим у 1900 р. на пароплаві в коробці з-під фруктів, хлопчик все своє життя провів на кораблі, що подорожував з Америки до Європи. В бурю і в штиль герой не відривався від клавіш.
Книга написана у формі драматичного монологу, що пронизаний дивовижною музикою і океанським вітром.

  С. Кінг «Весільний джаз». Розповідь знаменитого американського письменника входить до збірки «Команда скелетів». Це інтригуюча, кримінальна історія про життя гангстерів і джаз часів «сухого закону» в Америці. Помста, вражене самолюбство і несподівані повороти долі під джазову музику створюють неповторний «коктейль» з пікантним змістом.

  Ф.С. Фіцджеральд «Великий Гетсбі». Це найвідоміший роман визнаного американського класика, який сповістив світ про початок нового століття - «століття  джазу».
  Америка, 20-ті роки минулого століття, час «сухого закону» і гангстерських розборок, яскравих вогнів і джазу. Але для головного героя втілення американської мрії обернулося справжньою трагедією. А шлях нагору, незважаючи на славу і багатство, привів до тотального краху. Адже кожен з нас в першу чергу прагне не до матеріальних благ, а до любові, справжньої і вічної ...

  М. Савка «Бостон-джаз». Як говорив Габріель Гарсіа Маркес, «для когось джаз - це тільки звучне іноземне слово, а для когось - цілий світ». А коли джазові ритми вміло і органічно переплетені з поезією, можна навіть «читати джаз» і «танцювати вірші», - переконана відома українська поетеса Мар'яна Савка. У своєму поетичному збірнику вона визначає джаз категоріями весни, молодості, безумства і, звичайно, любові. Її вірші так і просяться в ритми джазової імпровізації, вони як би створені для того, щоб  сприймали їх на слух у супроводі саксофона, контрабаса і фортепіано.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий