суббота, апреля 16, 2016

Читаємо книги Ерве Базена

  17 квітня 2016 р.  виповнюється 105 років від дня народження відомого французького письменника, визнаного метра психологічної прози, президента Гонкурівської академії, лауреата Міжнародної Ленінської премії «За зміцнення миру між народами» Жана-П'єра Ерве Базена. Його життя було схоже на захоплюючий роман, а роман як літературний жанр, можна сказати,  був його життям.
  Пропонуємо вам найвідоміші і найзахоплюючі книги письменника.


  «Сім'я Резо». Ця трилогія, що складається з романів «Змія в кулаці», «Смерть конячки»  та «Крик сови», розповідає про декілька поколінь родини Резо, нащадків старовинного дворянського роду, про незвичайні взаємини між усіма її членами. У центрі сюжету - повні ненависті відносини між бездушною і жорстокою матір'ю та її трьох синів, яких вона постійно переслідувала. Автор гнівно викриває такі сім'ї, де матеріальні інтереси пригнічують всі людські почуття і руйнують особистість.

  «Подружнє життя». Роман можна назвати енциклопедією шлюбу очима його сильної половини. У книзі описується спільне життя подружжя Маріетт і Абеля Бредото, де «блакитне небо любові» затягується хмарами і негодою.

  «Анатомія одного розлучення». Основна тема роману - одвічна проблема сімейних відносин. Сюжет книги простий: розлучаються подружжя, що довго прожило разом і виховало чотирьох дітей. Привід банальний - зрада чоловіка ...

  «Заради сина». Дія книги розгортається у невеликому містечку, де веде своє тихе, непримітне життя шкільний учитель, вдівець Даніель Астен. У вихованні трьох його дітей - старших близнюків і молодшого Бруно йому допомагає сестра загиблої дружини, яку її мати всіма силами намагається видати заміж за Даніеля.
  Здавалося б, що може бути цікавого в цій історії? Однак з перших сторінок роману читача захоплює життя цієї родини, а коли з'ясовується, що Бруно - нерідний син, який народився в той час, коли Даніель перебував у полоні, то відразу ж переймаєшся почуттям глибокої поваги до цієї людини.

  «Встань і йди». Книга розкриває соціально-психологічні наслідки Другої світової війни. Автор розповідає про дівчинку-підлітка, яку війна зробила інвалідом. Вона прикута до інвалідного візка, але мужньо бореться з недугою, та ще й намагається допомогти іншим.

  «Я люблю незважаючи ні на що». До основи роману лягла історія кохання, що стала причиною непримиренного суперництва його героїнь - матері і доньки. Глибоко проникаючи до психології  інтимних відносин своїх героїв, письменник говорить про любов і ненависть, добро і зло, пристрасть і життєві драми.
Відкрийте для себе книги Ерве Базена! І ви зіткнетеся зі справжнім, вічно прекрасним французьким класичним романом.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий