пятница, апреля 22, 2016

Кращі психологічні романи

  Книга - це вікно у світ культурного різноманіття, міст, що з’єднує різні цивілізації у часі та просторі. Тому в усіх країнах світу 23 квітня відзначають Всесвітній день книги і авторського права. Ця міжнародна пам'ятна дата з'явилася завдяки рішенню, прийнятому ЮНЕСКО у 1995 р.
  У цей день у нашій країні також відзначають Всеукраїнський день психолога. Це привід сказати «дякую» людям, які розділяють чужі проблеми, сум та радощі, а також допомагають іншим віднайти себе в цьому житті.
   Ми вирішили об'єднати ці два свята і пропонуємо згадати найкращі книги від визнаних майстрів психологічного жанру.


  Н. Борн «Фальшивка». Інтелектуальний роман німецького письменника став культовою книгою і інтелектуальним бестселером для кількох поколінь. Події відносять читача до Близького Сходу 30-річної давності, де описується війна очима журналіста, який намагається розібратися у цьому кошмарі. Свої репортажі герой відправляє до німецької газети. Але, яку саме інформацію він подає? Як можна зрозуміти, хто правий, хто винен, коли кругом чути постріли, бомбардування і вибухи?

  Ф. Моріак «Клубок змій». Це роман-сповідь про нерозуміння і гординю, про крах надій через дурні підозри. Головний герой все життя збирав образи, не говорив про них нікому, а в кінці життя вирішив виплеснути їх на папір. Він ображений на дітей,  дружину та друзів.
Книга вчить тому, як важливо розмовляти один з одним: відкрито, а головне, вчасно говорити про свої почуття, про те, що гризе і не дає спокою.

  П. Мирний «Хіба ревуть воли, як ясла повні?».  Це соціально-психологічний роман із елементами детективу, створений класиком української літератури. У ньому психологічно переконливо розкривається трагічна доля правдошукача, борця проти приниження людини та соціальної несправедливості. Події відбуваються на тлі широкої правдивої картини українського життя XVIII – XIX ст. Новаторство твору виявилось не тільки у соціальному вмотивуванні поведінки героїв, а й у тонкому психологічному аналізі найпотаємніших порухів людської душі.
  Твір був заборонений у царській Росії, тому вперше надрукований у Женеві. Він став одним із найвидатніших реалістичних досягнень європейської прози XIX століття.

  Ф.М. Достоєвський «Злочин і кара». Цей легендарний твір незрівнянного класика російської літератури відомий у всьому світі. У центрі роману - герой, якого можна назвати «вбивцею-теоретиком». Одного разу він уявив себе вершителем доль і наділив себе правом карати людей за їхні гріхи. У результаті таких висновків й здійснює подвійне вбивство. Але на цьому історія не закінчується - герой тепер повинен розібратися зі своєю совістю і душевними стражданнями, що переслідують  його після скоєного злочину...

  Дж. Трігелл «ХлопчикА». Сумний, емоційний роман про юнака, який більшу частину життя провів у виправних колоніях за страшний злочин. Тепер він судить себе сам. Чи міг він зробити те, що зробив? Чи має право почати все спочатку? І найважливіше - чи приймуть його люди, коли дізнаються, хто він такий?
  Роман дає уявлення, чи так  люди гуманні, як звикли про себе думати.

  У. Голдінг «Шпиль». Події роману відбуваються у ХІХ столітті в невеликому містечку  Англії. Головний герой, настоятель монастиря, увірував у свою «особливу місію». Яку? І до чого призвела спроба здійснення цієї місії?
  Автор - класик англійської літератури - досліджує багато сторін людської психіки: характер, силу волі, здатність на самопожертву та ін.

  Ю. Тріфонов «Будинок на набережній». Це один з найбільш гострих і злободенних творів XX століття, де поданий глибокий аналіз природи страху, деградації людей під гнітом тоталітарної системи. Непідробний інтерес до людини, прагнення показати найдраматичніші події її життя і поворотні моменти історії ставлять цю книгу до низки кращих творів світової літератури.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправка комментария