среда, апреля 06, 2016

Ультрасучасна бібліотека

   Фінське місто Сейняйокі завжди посідало особливе місце на архітектурній мапі світу, а тепер його присутність на ній ще більш помітна - завдяки новому проекту міської бібліотеки, що є зразком висококласної архітектури. Архітектори та дизайнери інтер'єру, художники та графічні дизайнери створили яскравий і затишний простір, де люблять збиратися жителі міста.

  Будівля бібліотеки, загальною площею понад 4 тис. квадратних метрів, заворожує своїм виглядом - це кілька нехитрих геометричних фігур, що з'єднані воєдино між собою. Один з фасадів виконаний  зі скла і повністю прозорий, це дозволяє спостерігати за всім, що відбувається всередині.
  Перше, на що відразу звертаєш увагу, - це різнорівнева стеля. За стилістичним виконанням вона нагадує палубу старовинного піратського корабля. Великі сходи, що ведуть на другий поверх, одночасно є й безліччю маленьких канапок, на яких досить зручно почитати обрану книгу.
  У стінах білосніжних коридорів бібліотеки зроблені ніші химерної геометричної форми, зсередини м'які на дотик. Більшість відвідувачів використовує їх  як короткочасний притулок для відпочинку. Особливо популярні «печери» та інші затишні куточки, а також «сходинки для читання» з їхніми спеціально зробленими для бібліотеки зеленими подушками. У відкритому для всіх кафе-залі періодики розміщені не тільки горизонтальні вітрини для газет і журналів, а й місця для роботи в Інтернеті. Тут можна вийти в мережу зі свого планшета чи ноутбука або просто посидіти з чашкою кави.
  Варто відзначити, що в бібліотеці все зроблено для зручності відвідувачів, при цьому неважливо, прийшли вони за книгою, або просто зустрітися з друзями. І в тому, і в іншому випадку вони відчувають себе комфортно.
  Зараз Сейняйокі пишається своєю бібліотекою світового рівня, де діти, молодь, люди похилого віку отримали власні простори під одним дахом.
  Молоде покоління фінських архітекторів прекрасно знає, якою має бути бібліотека цифрового століття: елегантною, модною, привабливою, з класичною атмосферою спокою, відкритою для всіх. І блискуче реалізувало цю ідею!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий