пятница, апреля 08, 2016

Ціна слова: книги на вагу золота

  А чи знаєте ви, що книги колись були на вагу золота? Так, взимку 1896 р. під час Клондайкської золотої лихоманки в Доусоні (Канада) найбільшою проблемою стало дозвілля. 1100 осіб, які там залишилися зимувати, ніяк не могли придумати, чим їм зайнятися у вільний від роботи, їжі і сну час. Були запасені дрова і провізія, але ніхто не додумався прихопити хоч що-небудь, що могло розважити їх в ті кілька місяців, що належало їм провести у темряві (як ви розумієте, електрики там не було).

  Газети і книги були зачитані до «дірок» і цінувалися на вагу золота. Скоро з'ясувалося, що в Доусоні є дев'ять книг, що перебувають у приватній власності, з них п'ять - власність подружжя Біррен. Чарлі Біррен здавав книги в оренду по дві унції золотого піску за день, отримуючи з кожної книжки по 34 дол. на добу. Книги читали при світлі сальної свічки і обходилися з ними, як з дорогоцінностями.
  Найцікавішою з фамільного зібрання Биррен була книга Квіди «Під двома прапорами», що її  всі хотіли отримати у своє розпорядження. Містер Біррен, «виходячи з кон'юнктури ринку» та через відсутність серйозної конкуренції, підняв ціну на неї до трьох унцій в день.
  Один англієць випадково привіз із собою  старий номер журналу «Tit-Bits» і потім дякував Богові за цю випадковість. Журнал виявився в деякому роді «маленьким золотим розсипом», що приніс своєму власникові золотого піску в сто разів більше своєї ваги, хоча англієць, пускаючи свій журнал «в оборот», просив за його прочитання лише одну унцію.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправка комментария