четверг, апреля 14, 2016

«Найкнижковіша» бібліотека

  Сучасні бібліотеки відрізняються не тільки новими технологіями, але і вельми нестандартними рішеннями в галузі архітектури та дизайну. Яскравий приклад цьому - Публічна бібліотека  Канзас-Сіті  (США), будівлю якої можна назвати найнезвичайнішою у світі. Вона  відмінно ілюструє зміст бібліотеки -  зроблена у вигляді книжкової полиці.

  У 2004 р. бібліотека була перенесена до порожньої старої будівлі Першого національного банку. Через два роки після переїзду поряд з бібліотекою побудували парковку, порушивши архітектурний вигляд будинку. Щоб закрити вид на парковку, було прийнято рішення побудувати стіну у вигляді гігантської книжкової полиці.
  Висота кожної «книжки» - 8 метрів, ширина - 2 метри. На «полиці» дружно сусідять «Пригоди Гекльберрі Фінна» М. Твена, «Володар кілець» Джона Р.Р. Толкіна, «Людина-невидимка» Г. Уеллса, «Сто років самотності» Г.Г. Маркеса, «Ромео і Джульєтта» В. Шекспіра та інші видатні твори класиків світової літератури, обрані за результатами опитування серед читачів бібліотеки.
  Бібліотека не тільки знайшла новий зовнішній вигляд, але й розширила спектр подаваних послуг, у ній з'явився конференц-зал, переглядовий зал, кафе. Внутрішній дизайн  зроблений в банківському стилі як данина історичному минулому будівлі. Так що, сьогодні Публічна бібліотека Канзас-Сіті об'єднала в собі звичайну бібліотеку, сучасні технології та освітній центр і, абсолютно виправдано, вважається гордістю міста і однією з головних визначних пам'яток Канзасу.
  Завдяки нестандартному дизайнерському рішенню бібліотека  привертає увагу і нових читачів, і численних туристів, що фотографуються на її фоні.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий