среда, октября 15, 2014

160-річчя Оскара Уайльда

   16 жовтня  2014 р. вся світова спільнота відзначає 160-річчя від дня народження Оскара Уайльда - відомого ірландського письменника, поета і драматурга. Він прожив недовге, але дуже насичене і яскраве життя.
    Пропонуємо вам цікаві факти з життя та творчості цієї видатної людини.


    Уайльд народився в багатій, відомій родині. Батько його був хірургом, мати - світською дамою, яка писала вірші під псевдонімом.

     Повне ім'я письменника - Оскар Фінгал О'Флаерті Уїлс Уайльд.

   Дотепний красень з довгим волоссям Оскар Уайльд за життя був загальним улюбленцем. Сучасники письменника стверджували, що в його присутності ні на кого більше не звертали увагу. Чудовий співрозмовник, майстерний оратор, з ідеальною дикцією, він зачаровував слухачів своїми лекціями і розповідями.

    Письменник закінчив Оксфорд з червоним дипломом.

   Ще до того, як заявити про себе в літературі, Оскар Уайльд зробив революцію в моді. Він з'являвся в суспільстві в особисто придуманих запаморочливих вбраннях. Сьогодні це були короткі штани і шовкові панчохи, завтра - розшитий квітами жилет, післязавтра - лимонні рукавички в поєднанні з пишним мереживним жабо. Неодмінним аксесуаром була гвоздика в петлиці, пофарбована в зелений колір.

   Єдиний роман «Портрет Доріана Грея» був написаний Уайльдом всього за 3 тижні. Він був екранізований більше 25 разів.

   На два роки Уайльд був посаджений у в'язницю за непристойну поведінку.

   Незадовго до смерті письменник змінив своє ім'я на Себастьяна Мельмота.

   Оскар Уайльд помер у вигнанні у Франції від гострого менінгіту, викликаного вушної інфекцією. Він був похований на кладовищі Пер-Лашез. Його могила - одна з найбільш відвідуваних на кладовищі.


    Майстер ефектних афоризмів і геніальних парадоксів, Оскар Уайльд є одним з найбільш цитованих класиків. Його твори давно розібрані на афоризми по всьому світу, а його вмінням заховати за ширмою гумору неймовірно глибокий сенс захоплюється вже не одне покоління.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий