пятница, октября 17, 2014

Лауреат Нобелівської премії з літератури 2014 р.

    9 жовтня Шведська академія оголосила лауреата Нобелівської премії 2014 року з літератури. Ним став французький письменник Патрік Модіано. Формулювання Нобелівського комітету звучить наступним чином: «За мистецтво пам'яті, з яким він розкриває  найбільш  невловиме в людській долі і показує життя в окупації».

   Серед найвідоміших книг Патрика Модіано можна назвати «Площа Зірки», «Нічний дозор», «Сімейна хроніка», «Кафе втраченої молодості» та інші. Перу письменника належить 30 романів. Майже всі його твори пов'язані з темою окупації Франції під час Другої світової війни.
    До Нобелівської премії письменник отримав і багато інших нагород, зокрема, Велику премію Французької академії за роман «Бульварне кільце» і Гонкурівську премію за «Вулицю темних крамниць».
   Величина Нобелівської премії у 2014 р. становить 10 мільйонів шведських крон, тобто близько 1,4 млн доларів. Букмекери і журналісти називали в числі фаворитів цього року кенійця Нгугі ва Тхіонго, японця Харукі Муракамі та уродженку Білорусі Світлану Алексієвич.
   Ім'я майбутнього володаря найпрестижнішої у світі нагороди до останнього моменту тримається в найсуворішому секреті. Члени Нобелівського комітету з літератури при обговоренні кандидатур використовують не справжні прізвища поетів і письменників, а придумані ними псевдоніми. Повний список номінантів на премію буде розголошено тільки через 50 років.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий