среда, октября 29, 2014

Книжковий шабаш на передодні Хеллоуїна

   Наближається найстрашніше свято  -  Хеллоуїн. Всі любителі містики і жахів заготовляють овочеві світильники і жахалки. Хтось зібрався на тематичну вечірку до клубу, хтось святкує День Всіх Святих  серед друзів, влаштовуючи конкурс на найстрашніший костюм.
   Для підтримки особливої ​​«святкової» атмосфери ми пропонуємо провести  цей день, вірніше ніч з 31 жовтня на 1 листопада, за читанням книг, що «лякають».   Р. Бредбері «Жовтнева країна». Ми звикли, що письменник або ділився своїми кращими дитячими враженнями («Вино з кульбаб»), або малював неймовірний фантастичний світ майбутнього («451 градус за Фаренгейтом»). Але в цьому збірнику, просякнутому настроєм осені, що ні оповідання, то епітафія над чиєю-небудь могилою. Тут зібрані хоррор-історії, в яких автор втілив всю свою любов до містики.

   С. Головачов «Лиса гора». Книга популярного автора - ода Лисій горі, знаменитому місцю сходки відьм. У романі письменник поєднав міське фентезі, готику й жахи. Тут читач знайде все, що так характерно  для Хеллоуїна, - велику кількість відьм і чортів, пекельне торжество бісовщини, відтворене з міфологічними подробицями. Книзі притаманна  гоголівська манера потішатися над нечистою силою.

   Р. Л. Стайн «Вечірка напередодні Хеллоуїна».  Вечірка була в повному розпалі, коли згасло світло. Але, коли світло знову спалахнуло, на підлозі лежав чоловік з ножем у спині. Для головних героїв на цьому свято закінчилося. До свого жаху, вони зрозуміли, що хтось з присутніх на костюмованій вечірці - вбивця...

   Р. Кіплінг «Зображення  звіра». Чи знаєте ви, що поряд з реалістичними творами знаменитий письменник розробляв жанр «страшного» оповідання, повного загадок й екзотичних жахів? Один з кращих зразків - ця фантастична розповідь,  написана у 1890 р.

   Д. Сіммонс «Терор». Не дивлячись на те, що в основі сюжету лежить реальна історія експедиції англійського дослідника Арктики Джона Франкліна, цей роман краще на ніч не читати. Два корабля покидають берега Англії в пошуках морського шляху, що з'єднує Атлантику з Тихим океаном. Крім природних труднощів, з якими змушені боротися учасники експедиції - хвороб, голоду, суворих погодних умов, на долю моряків випадає ще одне випробування - зустріч з  якоюсь  міфічною істотою, яка один за одним жорстоко вбиває членів експедиції.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий