четверг, октября 09, 2014

Письменники із розладнаною психікою

Багато хто вважає, що психічне здоров'я - це відсутність психічних захворювань. Насправді це загальне благополуччя, на тлі якого людина здатна реалізовувати свій потенціал і справлятися з щоденним стресом. 10 жовтня  відзначають  Всесвітній день психічного здоров'я. У цей день нагадують, як важливо своєчасно боротися зі стресами та депресією, що призводять до психічних захворювань.
 На честь цього свята пропонуємо цікаві факти щодо   відомих письменників, які були не зовсім психічно здорові.


Ернест Хемінгуей. Психологічний стан цього генія американської літератури був далекий від благополучного. Значну частину життя письменник страждав від алкогольної залежності. Але були й інші діагнози - від психозу і травматичного пошкодження мозку до нарцисичного розладу особистості. Письменника помістили в психіатричну клініку, де після деяких сеансів він зовсім втратив і пам'ять, і здатність формулювати думки. А незабаром після виписки, у липні 1961 р., він застрелився зі своєї улюбленої рушниці.

Лев Толстой. Письменник страждав від частих, глибоких і тривалих нападів депресії. Перед смертю він навіть вирішив стати мандрівником і обрав шлях стриманості  та строгий спосіб життя. Дане рішення і згубило його - у подорожі Лев Миколайович «підхопив» запалення легенів і помер від цієї хвороби.

Джонатан Свіфт. Певні симптоми психічного розладу письменника з'явилися рано. З кожним роком дивацтва Свіфта частішали, а до старості письменник перетворився на справжнього психа. Одного разу він настільки активно став чухати свої очі, що на віках з'явилася кров. Побачивши своє відображення в дзеркал, він задумав вийняти око з очниці. Знадобилося кілька чоловіків, щоб не дати письменнику це зробити. Після цього випадку письменник замовк і за цілий рік не вимовив жодного слова.

Едгар Аллан По. Письменник не приховував своїх психічних проблем. Його психологічний стан  часто змінювався: то він забувався і робив дурниці, то прокидався здоровим і писав романи. За день до смерті його знайшли на вулиці - він був в бреду.

Вірджинія Вульф. За незвичайною  прозою письменниці стоїть не тільки унікальний творчий дух, але й звивисті повороти її долі. Втративши в ранньому віці матер і сестру, вона пережила ще й сексуальне насильство з боку зведених братів. Протягом усього свого життя Вірджинія боролася з нападами глибокої депресії. Її не залишали головні болі, голоси й бачення. Було кілька серйозних нервових зривів і спроб самогубства. 28 березня 1941 р. письменниця наповнила камінням кишені свого пальта і втопилася у річці.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий