пятница, октября 03, 2014

Кращі книги про тварин

      Світ фауни змушує представників людства іноді завмирати  від захоплення. Які ще почуття здатний викликати витончений лебідь, що пливе по гладі озера, аристократичний вороний кінь, що є уособленням свободи, або кумедна панда, більше схожа на м’якого  плюшевого ведмедика, ніж на живе створіння? Кожного року 4 жовтня всі організації з охорони природи проводять різноманітні заходи у рамках масштабного  свята - Всесвітнього дня тварин. Це свято, що проводиться на захист прав диких і домашніх звірів, почало своє існування з 1931 р.  Це день всіх людей і тварин, що живуть пліч-о-пліч у нашому величезному світі.
     Про тварин написано тисячі книг. Такі книги, будь то дитячі історії, повісті для підлітків або дорослі романи, як ніщо інше пробуджують в нас людяність і любов до всього живого, що оточує нас. Про багатьох з них ми вже писали («Муму», «Білий Бім Чорне Вухо», «Чорний красень» та ін.) Пропонуємо вам згадати не менш цікаві і не менш відомі книги про тварин.    А. Лазар «Бродяга». Ця зворушлива історія про величезну любов собаки до своєї господині доводить - ніхто не здатний любити так самозабутньо, як брати наші менші.  Одного разу, загубившись, Нельсон - тямущий пес, здійснить велику подорож. Він пройде через багато труднощів, але ані на мить не забуде про свою  улюблену людину - господиню Кейт.

    Д. Стейнбек «Про мишей і людей».  Події цього сумного, але при цьому неймовірно захоплюючого роману змусять переживати будь-кого, а не перейнятися любов'ю до хворої собаки Плюм просто неможливо.

    Д. Адамсон «Народжена  вільною». У знаменитій трилогії - «Народжена вільною», «Що живе вільною» і «Вільні назавжди» - розповідається про долю левиці Ельси,  яка ще маленьким левеням  потрапила до сімї  Адамсон. Читачі дізнаються багато цікавого про природу Кенії, про дивовижні звички тварин Африканського континенту.

   У. Берроуз «Кіт усередині». Один з останніх творів відомого американського письменника. Книга присвячена котам, і тим, хто намагається знайти з ними спільну мову. Автор, відомий своєю любов'ю до котів, згадує про багатьох кішок, що жили у нього протягом всього його життя. Книга написана в дуже сумних тонах. Письменник говорить про жорстокість по відношенню до тварин, про взаємини людини і його вихованця. Завершується книга словами «Ми - коти всередині. Ми - коти, які не можуть гуляти самі по собі, і у нас є тільки один притулок».

    Ч. Робертс «Рудий лис». Відомий канадський письменник отримав світове визнання завдяки своїм розповідям про природу. Ця книга - один з найвідоміших його творів, в якому читач познайомиться не тільки з життям незвичайного лиса, але й зустрінеться з цілим світом мешканців тайгових лісів, дізнається про безліч повадок і особливостей лисячого племені.

   Е. Сетон-Томсон «Розповіді про тварин». Цього канадського письменника, художника-анімаліста, природознавця і громадського діяча справді можна  назвати родоначальником літературного жанру про тварин. У всякому разі, його вплив на письменників-анімалістів складно переоцінити. У його історіях - чудовий гумор, чудова природа і улюблені тварини. Любителі літератури про братів наших менших проведуть чимало дивовижних годин за  читанням. Адже це найкращий подарунок письменнику - безсмертність його творів.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий