понедельник, октября 27, 2014

Законсервовані книги

  Для тривалого зберігання деякі продукти харчування консервують в олії. А в Італії  римський митець Бенедетто Маркуччі  у такий спосіб «консервує культуру», а саме цінні книжки. Так, 55 томів італійської енциклопедії в олії виставлені у столичному музеї сучасного мистецтва МACRO. У 55-ти скляних посудинах заввишки 40 см  під пробкою і сургучем закупорений символ італійської культури – енциклопедія з науки, літератури і мистецтва під редакцією Джованні Треккані.

   На енциклопедичну імпрезу пішло 500 кілограмів дутого скла для бутлів і тонна каштанового дерева для міцних полиць. Процес консервації майже такий, як це роблять із харчами. Ось тільки продукти потім можна їсти, а консервовані книжки ні читати, ні погортати – лише споглядати.
   Бенедетто Маркуччі називає книжковий проект ностальгією за колишньою Італією. Раніше під час суперечок чи дискусій брали важкий том енциклопедії, а тепер інформацію (не завжди достовірну) черпають з  Інтернета.

   Хтось критично зауважить, що закупорити книжки в олії – це марнотратство матеріалу і знущання над культурою. Митець має своє бачення. «Це зовсім не знущання над культурою, – каже він. – Навпаки, це спосіб возвеличення культурної традиції, що в науковій сфері свого часу здійснила наша країна».
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий