воскресенье, октября 05, 2014

Кращі книги про лікарів та їхніх пацієнтів

     Однією з  найдавніших  вважається професія лікаря. Люди, які присвячують цій професії життя, починають свій нелегкий шлях з клятви Гіппократа. Завдяки ініціативі Всесвітньої Організації Охорони здоров'я в перший понеділок другого місяця осені (цього року він припадає  на 6 жовтня) святкується Міжнародний день лікаря. Це єдиний день  солідарності всіх лікарів світу.
    Ми вітаємо всіх тих, хто має до цієї професії пряме або непряме відношення, і представляємо кращі книги, що розповідають про будні лікарів та про складні медичні випадки, в яких поставити діагноз - все одно, що розкрити заплутану кримінальну справу.


   А. Хейлі «Остаточний діагноз». У цій лікарні не просто лікують людей - тут їх рятують, остаточний діагноз у кожного пацієнта лише один - життя. Лікарі, які є головними героями роману, - не тільки професіонали, але, перш за все, люди: вони ризикують і зраджують, дружать і інтригують, закохуються і розлучаються, словом, теж живуть, приймаючи рішення, наслідки яких можуть бути  різними.

   М. Булгаков «Записки юного лікаря. Морфій». Фантастична книга про реальні події - розповідь письменника про той час, коли він, випускник медичного інституту, в перший рік революції опинився в глухій провінції, в крихітній лікарні, стіни якої просякнуті запахом дешевих ліків, гнилі і пічного диму. Короткі історії, написані рукою великого майстра: в них справжнє життя і така ж справжня смерть. Сьогодні цю книгу можна було б назвати тривимірним зануренням в атмосферу провінційної лікарні початку минулого століття.

   Б. Польовий «Доктор Віра». Головна героїня - молодий хірург Віра Трешнікова  - змушена залишитися в госпіталі з пораненими, яких евакуювати не встигли. Рятуючи людей, вона веде небезпечну гру з окупаційними властями і гестапо, живе подвійним життям. Адже тільки так може зберегти честь і гідність, залишаючись вірною високим моральним принципам. І нехай хтось говорить, що повість сповнена награним радянським патріотизмом - не погодимося: її герої - якраз ті самі справжні люди, якими пишається земля.

   Е. М. Ремарк «Тріумфальна арка» - один з найвидатніших романів XX століття  про війну, про смерть і про любов. Учасник Першої світової війни Равик - німецький хірург, емігрант без документів, який  опинився у Франції 1938-1939 років, знаходиться під загрозою арешту. Оперуючи пацієнтів замість менш майстерних французьких хірургів, він віддає їм свої перемоги. Працюючи підпільно, ховаючись від поліції, Равик, тим не менш, залишається кращим з кращих. Хоча мало хто про це знає.

   
    О. Сакс «Людина, яка прийняла дружину за капелюх». Автор книги - відомий американський лікар-нейропсихолог. Книга глибока і мудра: у ній, крім опису рідкісних випадків з практики доктора, розповідається про те, як та чи інша людина бореться з хворобою, про те, що недуга може зробити з психікою. Деякі історії, до слова, можуть здатися підозріло знайомими - кінематографісти використовують сюжети письменника в популярних медичних серіалах.
 Книга стала бестселером в США і витримала п'ять перевидань.

 
     Л. Улицька «Казус Кукоцького». Це історія однієї родини російських інтелігентів в декількох поколіннях, своєрідна сага, що розповідає про долю лікаря Павла Кукоцького, який втрачає двох найулюбленіших жінок - дружину і дочку. Це сімейно-медичний роман про життя, смерть, любов, людські цінності і долю Росії.

  В. Вересаєв «Записки лікаря». Найвідоміша книга російського прозаїка, який належить до блискучої плеяди письменників-лікарів. Письменник відкрито і неупереджено описав випадки з практики та переживання молодого лікаря.
  Свого часу ця книга викликала бурю обговорень, під час яких автора різко засуджували. «... У житті виявлялося, що медицина є наука про лікування одних лише багатих і вільних людей», - писав Вересаєв.

   В. Каверін «Відкрита книга». Автор простежує життєвий шлях молодого вченого Тетяни Власенкової. Шлях, на якому є все: радість дружби і біль зради, щастя любові і полум'я ненависті,  війна і тепло рідного дому, боротьба за свою мрію та улюблену професію. Шлях привів відважного вченого до важливого наукового відкриття, що зробило великий вплив на мікробіологію та медицину.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий