понедельник, января 19, 2015

Найпопулярніші українські книги 2014 року


  
   На початку 2015-го  пригадаємо українські книги 2014 року, що користувалися найбільшою популярністю  серед читачів.


   М. Дочинець  «Лад». Ця книга – про карпатського мудреця Андрія Ворона, якого вже встигли назвати «світовим чоловіком», «українським Сократом», «новітнім Сковородою». Він жив, як дихав, власним життям явив спроможність бути вільним у світі. Для сучасної людини, яка заблукала серед штучних міражів, світло його досвіду стає духовною опорою. Бо його мудрість – це філософія на  кожний день.

  В. Шкляр «Маруся». Тендітна золотоволоса Саша Соколовська народилася для щастя. Але бурхливий 1919 рік — один із найдраматичніших в історії України — покликав її до боротьби за волю Вітчизни. Після загибелі братів, повстанських отаманів, шістнадцятирічна гімназистка стає на чолі тисячного війська. Відтепер вона — отаман Маруся. Та навіть у вирі кривавих подій доля дарує їй щире кохання і шанс зберегти життя.

   С.  Андрухович  «Фелікс Австрія». Цей роман став «Книгою року ВВС – 2014». Книга розповідає про  стосунки різних жінок, націй і мов, про свободу вибору, про побут і смак, відданість і жертовність. Події розгортаються в австрійському місті Станіславів кінця ХІХ – початку ХХ століття. І на тлі епохи, що для нащадків щораз більше обростатиме міфами про ідилічне життя, — долі двох жінок, що переплелися так тісно, як стовбури дерев.

  С. Жадан «Месопотамія». Дев`ять прозових історій-біографій і тридцять віршованих уточнень-узагальнень — ось таке змістове наповнення цієї книги. Письменник пише про все, що хоче: смерть і життя, любов і зраду, сміх і сльози, перемогу добра над злом...

  А. Кокотюха «Повний місяць». Ця книга - детективний трилер, виконаний у популярному стилi ретророману, що захоплює з перших сторiнок. А фiнал обiцяє несподiванки, що їх не чекав, за його зiзнанням, сам автор.
  Осiнь 1944 року. Подiлля. Лiнiя фронту вже далеко, але спокою в тилу немає. У селищi Сатанів страх перед гестапо змiнився боязню каральних операцiй НКВС, терору озброєних до зубiв банд кримiнальникiв та дезертирiв. Але й це ще не все: кiлька мiсяцiв в околицях на узлiссi знаходять тiла людей, загризених дикими тваринами. Люди кажуть, завiвся в тутешньому лiсi вовкулака…

  К. Штанко «Дракони, вперед!». За підсумками «ВВС Україна» ця книга перемогла у номінації «Дитяча книга року ВВС-2014». Це казкова повість про київського школяра, який захопившись біологією, випадково вирощує дракона, що серйозно змінює його звичне життя. У книжці юні читачі відчують себе детективами, поринуть у фентезі та цікаві пригоди.


   Брати Капранови  «Веселих свят!». Свято – це не тільки і не стільки застілля, скільки вміння створити святковий настрій та провести незабутній день разом із родиною та друзями. У книзі ви знайдете все про головні українські свята – історію, традиції, прикмети, ритуали,  пісні з нотами, святкові страви із рецептами, ігри та забави, рукомесло зі схемами, багато малюнків та іншої корисної інформації. Книжка навчить святкувати по-сучасному і водночас так, як це робили наші дідусі та бабусі.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий