вторник, января 27, 2015

Як повернути читання у свій щоденний розпорядок дня

  Вміє читати не той, хто освоїв всі букви, а той, хто робить це щодня, незважаючи ні на які обставини. З читанням дуже часто відбувається те ж саме, що й з фізичними вправами: ніхто не заперечує їхню користь для здоров'я, але далеко не всі роблять гімнастику по кілька годин на тиждень.
  Ми пропонуємо вам декілька порад, що допоможуть вам стати справжнім читачем.

  Складіть список книг для читання. У кожного з нас є книги, при погляді на які ми зітхаємо й говоримо: «Ось вийду на пенсію, піду у відпустку, закінчу проект ... і обов'язково прочитаю». Потім назви цих книг благополучно вивітрюються з пам'яті. Тому складіть і повісьте на видне місце список книг, що ви хочете прочитати. Нехай висить, нагадує і докоряє.

   Слідуйте своїм інтересам. Основна причина відсутності інтересу до читання - це неправильний вибір книг. Найчастіше ви сідаєте читати дуже популярну книгу, якою всі захоплюються й рекомендують один одному, і розумієте, що це вам взагалі нецікаво. Але кидати ніби як незручно, треба дочитати до кінця. Так і мучитеся, думаючи про те, скільки залишилися сторінок. Тому намагайтеся читати тільки те, що вам дійсно цікаво. Не звертайте уваги на модні тренди та списки «найкращих книг всіх часів і народів».

  Робіть записи. Не лінуйтеся записувати назви прочитаних книг, основні висновки та знання, що ви отримали, улюблені  цитати і своє загальне враження. Коли пройде деякий час, ви будете самі вражені, скільки цінного, цікавого та нового почерпнули з прочитаних книг і з ще більшим ентузіазмом будете продовжувати читати.

  Виберіть час. Одне з основних перешкод на шляху до читання - це відсутність часу. Дійсно, сьогодні досить важко виділити час, щоб провести його з книгою. Алн це необхідно зробити. Постарайтеся у своєму графіку спеціально знайти хоча б півгодини для читання.

  Підготуйте собі зручне місце. Обладнайте собі комфортне і, найголовніше, спокійне місце, де ніхто не буде вас відволікати. Вимкніть телевізор та Інтернет, відгородіться від сторонніх звуків й інших подразників. Доведіть не тільки своєму мозку, а й усьому тілу, що читання - це дійсно задоволення.

А вам вдається щодня читати книги?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий