четверг, января 15, 2015

Цікаві факти з життя Олександра Сергійовича Грибоєдова

   15 січня 2015 р. виповнюється 220 років від дня народження Олександра Сергійовича Грибоєдова, знаменитого російського поета, драматурга, дипломата і композитора. Грибоєдов найбільш відомий як автор однієї книги - безсмертної комедії «Лихо з розуму», що досі не втратила своєї актуальності і є джерелом численних крилатих фраз.
   Пропонуємо вам цікаві факти з життя цього відомого класика, особистість якого повністю не розгадана й сьогодні.


  Рік народження письменника досі  невідомий. У послужному списку він вказував то 1795, то 1793, але в підсумку зупинився на 1790-му році. Також невідомо, хто був його батьком.

   Грибоєдова визнавали найосвіченішою людиною свого часу. Він був справжнім поліглотом і вільно володів багатьма іноземними мовами: французькою, англійською, німецькою та італійською, розумів латинь і грецьку. Пізніше, будучи на Кавказі, він вивчив арабську, перську та турецьку мови.

 
   Грібоедов-піаніст найчастіше виступав у колі друзів і на музичних вечорах як соліст-імпровізатор і акомпаніатор. На жаль, більшість складених Грибоєдовим музичних п'єс не були ними записані на нотний папір і для нас вони безповоротно втрачені. Збереглися лише два вальси.

   Коли Грибоєдов закінчив роботу над комедією «Лихо з розуму», то першим, кому він показав свій твір, був байкар Іван Андрійович Крилов, якого він боявся найбільше. Тим не менш, комедія тому дуже сподобалася.

  У 1818 р. Грибоєдову пропоновали  дипломатичну службу на вибір: або в Америці, або в Персії. Якби він вибрав Америку, можливо, в його житті ніколи б не було шлюбу з Ніною Чавчавадзе і  ранньої загибелі.

  Дружині Грибоєдова на момент весілля було всього 16 років, Грибоєдову - 33. До кінця своїх днів вона зберегла вірність чоловікові.

  Під час нападу на російське посольство в Персії 30 січня 1829 р. Грибоєдов відстрілювався з двох рушниць і вбив близько 18 чоловік. Разом з ним загинуло 37 осіб з російської місії.

  Незважаючи майже на два століття, що поділяють нас від творця комедії «Лихо з розуму», вона досі  улюблена нами. Яскравий приклад цьому - крилаті слова і вирази, взяті з неї:

«Служить бы рад - прислуживаться тошно»;

 «А судьи кто?»;

«Счастливые часов не наблюдают»;

«Свежо предание, а верится с трудом»;

«И дым Отечества нам сладок и приятен»;

«Не надобно другого образца, когда в глазах пример отца»;

«В мои лета не должно сметь свое суждение иметь».  
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий