понедельник, января 05, 2015

Айзеку Азімову - 95

   2 січня 2015 р. виповнилося 95 років від дня народження знаменитого американського письменника-фантаста Айзека Азімова.
  Мало хто знає, що Ісаак Юдович Озімов (справжнє ім'я письменника) народився у традиційній єврейській родині в містечку Петровичі під Смоленськом (Росія). У дитинстві він розмовляв виключно мовою ідиш і читати навчався за допомогою  творів  Шолом-Алейхема в оригіналі. Однак у 1923 р. родина переїхала до США, де влаштувалася в Брукліні. Тому Азімова з повним правом можна вважати саме американським письменником.
  Пропонуємо вам декілька не менш цікавих фактів з життя знаменитого фантаста.

   Майбутній письменник навчився читати, коли йому не виповнилося і п'яти років. У сім років в нього був уже формуляр в місцевій бібліотеці. Читав він все й у величезних кількостях. Початкову школу закінчив з кращими результатами, маючи лише одне зауваження - за постійне базікання  на уроках.

   
   Коли Азімову подарували перший комп'ютер, він цілий рік боявся підійти до нього, потім всеж-таки зібрався, освоїв - і вже не розлучався з ним, друкував по чотири книги на місяць.

   Письменник був ... клаустрофілом. На відміну від клаустрофобів, для яких кожна поїздка в ліфті є серйозним приводом для паніки, письменник любив перебувати в невеликих закритих приміщеннях.

   До 1967 року Азімова вважали радянським шпигуном, пізніше звинувачення були повністю зняті.

  Азімов був дуже різноплановим автором. З-під його пера виходила гумористична, дитяча, детективна й епічна фантастика. Найвідомішими циклами стали «Щасливчик Старр» (пригоди космічного борця за справедливість), «Норбі» (історія для дітей про подорожі маленького робота), «Сталеві печери» (серія детективів, де розслідують справи робот і людина), «Транторіанська імперія» (панорама підкорення Галактики) і, звичайно ж, дві головних роботи: епічна кількатисячолітня історія майбутнього «Підстава» і культовий цикл оповідань про роботів, де були сформульовані знамениті «три закони робототехніки».

     За 72 роки життя Айзек Азімов написав чотириста шістдесят сім книг і понад 1000 статей. Широта його інтересів потрясає: фантастика, біохімія, філософія, історія, астрономія, зоологія, ядерна фізика, органічна хімія... Він склав 4-томну «Історію Північної Америки», написав двотомник «Путівник по Біблії», випустив серію популярних і наукових книг. Його творчість відзначена багатьма преміями та призами.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий