суббота, апреля 04, 2015

Артуру Хейлі - 95


  5 квітня 2015 р. виповнюється 95 років від дня народження відомого американського письменника Артура Хейлі. Буквально з перших кроків у літературі письменнику вдалося знайти складові свого успіху - це скрупульозна деталізація, багатоплановість зображення, закручена інтрига і постановка перед читачем соціальних питань.
Хейлі не тільки створив жанр виробничого роману, але й підняв його на недосяжну висоту. За 84 роки життя він написав 11 романів, що стали бестселерами і були видані у 40 країнах  38 мовами світу. Багато з них були екранізовані.
Пропонуємо вам згадати найвідоміші книги письменника.


«Аеропорт». Роман відтворює атмосферу роботи великого адміністративно-виробничого комплексу - своєрідного мікросвіту, де люди працюють, ворогують, сваряться і рвуться до успіху. На борту літака прогримів вибух, необхідна термінова посадка, аеропорт відрізаний від навколишнього світу сніговою бурею - все це просто повсякденне життя гігантського аеропорту.

«Колеса». Роман присвячений одній із сучасних бізнес-імперій - гігантській автомобільній компанії. Але кожен з гвинтиків цього складного механізму, насамперед - людина. Автор показує невеликий проміжок часу, як би вирвану сторінку життя різних людей, що займаються однією справою - створенням автомобілів.

«Готель». У центрі книги - повсякденне життя гігантського, розкішного готелю. Тут робляться кар'єри, розбиваються серця, відбуваються угоди і заробляються гроші. Вечірка «золотої молоді» закінчилася великою бідою, титулований іноземець випадково вчинив злочин і шукає можливість піти від відповідальності - це лише маленький перелік того, що відбувається у цьому готелі.

«Остаточний діагноз». Місце дії роману - лікарня, де кипить життя. Один потік хворих стрімко змінює інший. У кожного хворого свої болі, надії, розчарування, страхи. Тут лікують людей - і не просто лікують, а й рятують.

«Сильнодіючі ліки». У центрі роману - фармакологічний концерн і головна героїня, що пройшла довгий шлях від торгового агента до президента компанії. Книга розповідає про лікарів, їхню співпрацю і протиборство, про побічні ефекти і чудодійні засоби, про навмисну ​​брехню і судові розгляди. Але головне - лікарі стають героями, людьми, які знаходять вихід з безвихідних ситуацій. Тому що саме мужність лікаря - це  сильнодіючі ліки.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий