вторник, апреля 28, 2015

Цікаві факти з життя Рафаеля Сабатіні

  29 квітня 2015 р. виповнюється 140 років від дня народження відомого англійського письменника Рафаеля Сабатіні, який прославився пригодницькими історичними романами. Його ім'я можна поставити в один ряд з такими визнаними майстрами авантюрних романів, як Олександр Дюма, Вальтер Скотт, Жюль Верн, Роберт Стівенсон.
  Пропонуємо вам цікаві факти з життя письменника.


  Сабатіні народився в сім'ї знаменитих оперних співаків, його ім'я у перекладі означає «допомога Божа».

  З раннього дитинства Рафаель пристрастився до читання. Він читав багато серйозних книг, що не зовсім підходили для його віку. Майбутній письменник був дуже захоплений історичними творами, серед його улюблених авторів - Шекспір, Дюма, Верн, Скотт.

  З юнацьких років, вільно володіючи кількома мовами, він зміг отримати місце клерка у великій фірмі. Але бізнес не цікавив Рафаеля, і він став займатися журналістикою. Опублікувавши в газеті, де він співпрацював, кілька оповідань, Сабатіні  починає випускати у світ свої романи, поступово завойовуючи популярність.

 
  У роки Першої світової війни він був англійським підданим і працював на британську розвідку як перекладач.

  Перший великий успіх приніс «Скарамуш» - роман про Велику французьку революцію. Дивно, що книга, що прославила автора, була відкинута десятком видавців (нібито така література не користується попитом) і видана завдяки щасливому випадку. Ще більший успіх супроводжував його роман  «Одіссея капітана Блада». Новий герой відразу приніс автору світову популярність. Письменник створив чарівний образ корсара-джентльмена, далекого від злоби, користолюбства і несправедливості.

  Однак з 1927 р. Фортуна відвертається від Рафаеля: в автокатастрофі гине його єдиний син. Сабатіні впадає в депресію, а ще через кілька років розлучається з дружиною. Але це не зломило письменника, він продовжує  творити. Сабатіні написав близько 50 романів, останній - «Гравець» - вийшов у 1949 р.

  У всіх своїх творах Сабатіні слідує  неодмінній умові пригодницького жанру - робити читання цікавим. Він володіє даром розповідача, тримає читача в стані неослабної напруги, захоплюючи його романтикою пригод. У його книгах відбуваються битви, руйнуються міста, гинуть люди, але в них немає захвату насильством, жорстокістю, таких характерних для сучасного західного пригодницького роману. Цим і пояснюється надзвичайно зрослий інтерес до Рафаеля Сабатіні в наші дні.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий