среда, апреля 22, 2015

Найдивніші книги в історії

   Існує думка, що в історії людства є дві події, що визначили подальший шлях його розвитку. Перше - коли людина навчилася добувати вогонь, друге - поява книги. Книга - це вікно у світ культурного різноманіття, міст, що з’єднує різні цивілізації у часі та просторі.  
 Даниною поваги до книг, авторів, тих, чий внесок сприяв соціальному та культурному прогресу людства, стало запровадження Всесвітнього дня книги та авторського права, що відмічають 23 квітня більше ніж у 190 країнах.
  За історію існування людини було створено чимало дивних книг. Одні містять дивовижні ілюстрації, інші так й залишилися непрочитаними, оскільки були написані незрозумілою мовою. Пропонуємо  познайомитися з найдивнішими книгами, потримати в руках які мріють як книголюби, так і ті, кому подобаються таємничі речі.
  «Хроніки знамень і пророцтв». Книга була написана у 1557 р. французьким гуманістом Конрадом Лікостеном. Видана як енциклопедія, вона розшифровує потойбічне підґрунтя всього, що відбувається у світі. Книга є переліком документованих лих, повеней, метеорних потоків (у тому числі комети Галлея),  також в ній описується  морські чудовиська, НЛО та ін. Сьогодні копію цієї книги можна купити за кілька тисяч доларів.  «Свитки Ріплі». Книга, написана у ХV ст.., являє собою трактат сера Джорджа Ріплі, де в алегоричній віршованій формі викладено шлях отримання філософського каменю. Ця книга була настільною у Ісаака Ньютона в той час, коли він цікавився алхімією.
  Оригінальна версія книги була загублена, але у ХVІ ст. кілька художників її відтворили. До нашого часу дійшло 19 прим., 16 з яких зберігаються в Англії і 3 - у США. Довжина найбільшого свитка - 6,5 метрів, написані вони староанглійською мовою. На російську мову свитки ніколи не переводилися.

   «Кодекс Рохонці». Це - одна з найзагадковіших книг, що дійшла до наших днів. Люди не тільки не знають, про що в ній написано, але навіть не мають ні найменшого уявлення, звідки вона взялася. На початку ХІХ ст. рукопис був переданий в дар Угорській академії наук. Однією з причин, чому книга досі не була розшифрована, є її дивний алфавіт. Більшість алфавітів мають від 20 до 40 символів, а в 448-сторінковому Кодексі – їх майже 200.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий