понедельник, апреля 13, 2015

Найкращі фантасти Європи


14 квітня 2015 р. популярний український письменник Сергій Сергійович Дяченко відзначає свій 70-річний ювілей. У співавторстві зі своєю дружиною Мариною він працює в жанрах сучасної наукової фантастики, фентезі, казки та ін., успішно поєднуючи кілька жанрів в одному творі.
Сергій Дяченко, кандидат біологічних наук - в минулому лікар-психіатр  - закінчив сценарний факультет ВДІКу, є  автором багатьох сценаріїв художніх та документальних фільмів, лауреатом низки всесоюзних, міжнародних премій у галузі кіно, лауреатом Державної премії України.

Марина і Сергій Дяченки прийшли у фантастичну літературу більше 20 років тому і відразу ж стали в ній одними з перших. З тих пір кожна їхня книга - подія, що гарантує високі місця у рейтингах.
Спільно вони написали 26 романів, сотні повістей та оповідань, а також видали понад 170 авторських книг (включаючи переклади на інші мови, перевидання) загальним тиражем у мільйони примірників, стали лауреатами понад 80 українських, російських і міжнародних літературних премій.   На загальноєвропейській конференції фантастів «Єврокон-2005» у Глазго (Шотландія) голосуванням представників 24 країн М. і С. Дяченки визнані кращими письменниками-фантастами Європи.

Пропонуємо згадати найвідоміші твори письменників.

«Долина совісті». У романі описана доля людини, яка володіє дивною владою над людьми: поспілкувавшись з нею деякий час, вони вже не можуть без неї жити. Якщо людина вже досить прив'язалася до героя роману, розрив  з ним  може призвести навіть до її смерті. Чи скористається він своєю перевагою? Чи буде використовувати свою владу над людьми в особистих цілях? Про це можна дізнатися, прочитавши книгу.

«Печера». Книга належить до найсильніших творів письменників. За жанровими ознаками це - міська фентезі, за суттю - розумна і тривожна притча про людську природу.
Дія роману відбувається в місті, де нема злочинів і замків на дверях. Ідеальний варіант суспільства? Так, але тільки на перший погляд. Тому що свідомість мешканців цього міста розділена. Удень вони живуть у реальності, що регулюється звичайними нормами і правилами. А вночі до їхніх «послуг» Печера - світ поза свідомістю, що наповнений дивними і жорстокими створіннями. Прокидаючись зранку, мешканці міста розуміють, що у світі Печери вони реалізують усі свої потаємні бажання, що заборонені у світі реальному. А де проходить межа між світами? І чи є вона взагалі?..
 Автори,  майстерно підкоряючи захоплюючим сюжетом, ставлять перед читачами філософські питання, відповідь на які кожен повинен знайти сам.


 «Горіла вежа». Дія книги відбувається в неназваній фантастичній країні. Хлопець-студент їде на вантажівці по якійсь покинутій дорозі, на яку не кожен наважується звернути - адже ті місця, кажуть, населені різною нечистю. По дорозі він знайомиться з таємничим персонажем на ім'я Щуролов. За невелику послугу хлопець погоджується його підвезти, хоча йому і говорили, що ні в якому разі не слід розмовляти з Щуроловом, а вже тим більше укладати з ним угоди ...

 «Пандем». Пандем — що воно (він, вона) таке? Ніхто не знає, звідки він прийшов, ніхто не розуміє, що йому потрібно. Але він є, і є майже повсюди, він розмовляє з людьми. Реальність починає мінятися - в одній лікарні одужали всі безнадійно хворі пацієнти, цивілізація йде по шляху прогресу. Та цей «співрозмовник» починає змінювати світовідчуття людей. Це добре чи погано, і взагалі, що принесе людству прихід Пандема — добро чи зло? Це кожен має вирішувати сам...

«Зелена карта». Ця нефантастична повість розповідає про сучасних людей з Києва, які отримали можливість виїхати за кордон. «Зелена карта» засвідчує право її власника на проживання у США на постійній основі з можливістю працевлаштування.
За цієї повістю написаний сценарій однойменного фільму, знятого у США з Жераром Депард'є у головній ролі.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий