четверг, декабря 24, 2015

Цікаві книги молодих українських письменників


    Нове покоління письменників України, безумовно, можна вважати унікальним явищем у сучасній культурі. Багато хто з них написали свою першу книгу, коли їм не було й двадцяти років, їхні романи перекладені на багато мов світу, їхніми творами ось вже чимало років зачитуються молоді люди не тільки в нашій країні. Вони не просто нове покоління в літературі. Вони інтелектуально просунуті, у них на все є власна думка, вони показують магічну красу рідної мови і вміють торкнутися найпотаємніших струн душі.
    Що ж такого особливого у творчості молодих письменників, і які твори варто прочитати, щоб не залишитися на периферії сучасного культурного життя нашої країни? Пропонуємо познайомитися з деякими книгами молодої літературної еліти України.     Дзвінка Матіяш (1978 р.н, Київ), письменник, перекладач, автор романів та книжок для дітей.
  «Реквієм для листопаду». Це не зовсім книга або зовсім не книга - так відгукуються про роман читачі. Він відходить від рамок «традиційної» прози, оскільки його можна читати з будь-якого місця, а не обов'язково спочатку. У дівчини Дарини помирає мати, і весь роман - це її переживання, спогади, емоції, настрої, страхи, думки ... Це книга-лист, книга-сповідь, книга-ностальгія, книга-медитація. Кожен читач може побачити там себе, згадати свої потаємні моменти життя, незалежно від віку.
  Надійка Гербіш (1987 р.н., Тернопільська обл.), письменник, журналіст, перекладач.
  «Художниця». Це повість про дівчинку-підлітка Неждану, яка росла без батька. У 15 років її взяли на поруки сусіди. Вона намагається знайти своє місце в житті, любов, мужнє чоловіче плече, якого у неї ніколи не було, робить багато дурних помилок, але пошуки сенсу життя так і не припиняє ...

   Антон Кушнір (1983 р.н., Київ), письменник, перекладач, журналіст.
   «Urban strike». Це історія про молодих людей, які живуть і шукають себе у великому місті після розпаду Радянського Союзу. Свободи стало більше, але  що з нею робити? Випадково молодий журналіст Майк стає членом підпільної групи «Urban strike», що організовує акції протесту і намагається боротися з негативними явищами в своєму місті. Але це не просто бунтарська поведінка молодих людей. Вони діють організовано за чітко спланованими сценаріями. Тільки де межа між протестом і божевіллям, і для чого все це роблять молоді люди? Роман написаний у стилі щоденника, де головний герой описує свою життєву філософію, розмірковує над життям, ділиться своїми почуттями і відчуттями.

   Ірена Карпа (1980 р.н., Черкаси), письменник, співачка, журналіст, телеведуча.
   «Добро і зло». Найепатажніша українська письменниця, для якої не існує слова «цензура». Вона пише про те, що бачить і що відчуває, називаючи речі своїми іменами. Цю книгу почасти можна вважати автобіографічною. У першій частині розповідається про дитинство автора, у другій - описано життя сучасних «принцес».

   Любко Дереш (Любомир Андрійович Дереш, 1984 р.н., Львівська обл.), письменник.
   «Культ». Автор написав цей роман, коли йому було 16 років. Але, незважаючи на це, книга перекладена на багато мов світу. Деякі критики і читачі вважають її кращою у творчості письменника. Молодий вчитель приїжджає до маленького провінційного міста. Він трохи нетрадиційний педагог - дозволяє учням говорити з ним на «ти», любить курнуть травки ... Але це не робить його менш розумним або цікавим. У книзі багато містики, фантастики, картин з життя сучасної молоді, неперевершеного гумору і прекрасної колоритної мови. Думки щодо книги розділяються. Для когось вона стала настільною, хтось шукає аналогію з  творами інших письменників. Але, щоб мати власну думку про роман, його треба прочитати.

   Христина Лукащук (1972 р.н, Львів), художник, письменник.
   «Жити сьогодні». Якщо ви не знаєте, чи є сенс у житті, вам варто прочитати цей роман. Після автомобільної катастрофи молода людина впадає в кому, і у його ангелів-хранителів залишається зовсім мало часу, щоб довести, що чоловік гідний другого шансу. Адже там, нагорі, всі наші вчинки, слова і думки фіксуються, і за все треба відповідати ...


А яка ваша думка щодо сучасних українських творів?Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий