вторник, декабря 08, 2015

«Футбольні» книги

  10 грудня відмічають Всесвітній день футболу, що об'єднує мільйони гравців та їхніх вболівальників у всьому світі. На всій планеті, мабуть, не знайти іншого виду спорту, що був би такий близький і зрозумілий величезній кількості жителів.
  Футбол є справжнім стилем життя, на якому ґрунтується не один художній твір. Футбол та література - поняття одночасно далекі й близькі: красивий футбол є таким же мистецтвом, як й якісна література. Пропонуємо книги, присвячені цьому найулюбленому виду спорту.


  Л. Кассіль «Воротар Республіки». Книга, що написана у 1938 р., є одним з перших художніх творів на футбольну тему. За її мотивами поставлений відомий кінофільм «Воротар».
  У книзі не тільки захоплююче розповідається про славу і майстерність спортсменів, а й представлена широка картина життя і пошуків молодого покоління 20-30-х рр. Багато з того, про що йдеться в романі - зв'язок праці та спорту, дружби та колективізму - перегукується з життям сучасної молоді.

  Н. Хорнбі «Футбольна лихоманка». Головний герой роману аналізує своє життя через призму хворобливого захоплення футболом. Кожна подія в його житті, насамперед, пов'язана з футбольним матчем улюбленого «Арсеналу», адже він - вболівальник з великої літери і, крім футболу, в його житті немає місця нічому іншому. Книга розповідає  про те, що значить бути фанатом.

  А. і С. Литвинови «Трансфер на небо». Улюбленці мільйонів, найбагатші й знамениті футболісти зібралися на одній із спортивних баз. Зіркам ніщо не повинно було перешкодити відпочивати і тренуватися. Але одного разу вночі одного з них знаходять з перерізаним горлом. Не викликає сумнівів факт, що вбивця один з шістьох, які знаходили поряд з ним у ту ніч. Але хто він? І чому зважився на злочин?

  В. Количев «Форвард: коронний удар». Лиха банда наводить страх на ціле місто. Вона влаштувала нещадну війну за контроль над усім, і стороннім в ці справи краще не потикатися. Гліб Орлов, колишній військовослужбовець, а нині - талановитий футболіст, в них й не сунеться. Але один з бандитів, з яким у нього старі рахунки, вирішив остаточно зіпсувати життя форварду місцевої команди. Що ж, Гліб може постояти за себе, навіть якщо той збере проти нього цілу банду відморозків ...

  «Письменники про футбол». Антологія складається з «футбольної» прози сучасних українських письменників, кожен з яких пропонує своє розуміння «гри мільйонів», добираючи свої слова - серйозні й сентиментальні, веселі й абсурдні. Це фантастичні й реалістичні, трагічні й сатиричні, біографічно-публіцистичні та глибоко інтимні розповіді одинадцяти літературних форвардів України XXI століття. У кожного з цих письменників свій «футбол», свої правила літературної гри - настільки різноманітні й непередбачувані, наскільки різноманітним та непередбачуваним може бути політ м'яча. На «полі» зустрічаються Юрій Винничук, Сергій Жадан, Юрій Андрухович, Андрій Кокотюха та ін.

  Д. Федоров «Футбольна казочка». Це авантюрний, хуліганський і дуже смішний роман про футбол з цікавим сюжетом і забавними персонажами. Сюжет книги чимось перегукується з гротесковим шедевром М.В. Гоголя, тому її можна назвати «Мертвими душами» XXI століття.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий