вторник, декабря 29, 2015

Письменник нашого дитинства

   30 грудня цього року виповнюється 150 років від дня народження відомого англійського письменника і поета Джозефа Редьярда Кіплінга. З дитячих років всі знайомі з героями його казок - Мауглі, Рікі-Тікі-Таві, Кішкою, яка гуляє сама по собі, і багатьма іншими. Незвичайність сюжету, екзотика джунглів з перших рядків захоплюють юних читачів. Веселі й сумні, захоплюючі й зворушливі, ці історії давно стали перлиною світової класики.

   
  Редьярд Кіплінг народився у Бомбеї (Індія) в сім'ї професора місцевої школи мистецтв. Своє ім'я він отримав на честь англійського озера Редьярд, де познайомилися його батьки.
 
   У літературу він прийшов як репортер газети, що випускається англійською мовою в одному індійському місті. На той час майбутній письменник уже знав Індію, по-справжньому любив цю країну і прекрасно говорив на хінді. Він багато подорожував, відвідав майже всі частини світу, тому дія його казок та оповідань відбувається то в Африці, то в Англії, то в Австралії, то в Америці. Діти різних країн  зачитуються його чудовими казками.
   Перші продажі його творів починаються з 1883 р. У світ виходять знамениті «Книга джунглів» і «Друга книга джунглів», куди увійшла найвідоміша його повість-казка «Мауглі», на якій виросли багато поколінь. І сьогодні вона є однією з найбільш читаною в світі казок. У 1897 р. виходить повість «Відважні мореплавці», у 1901 р. - роман «Кім» (прощальне слово до Індії, у 1902 р. - чудова дитяча книга «Казки просто так».
  Одночасно з літературною діяльністю письменник починає активну політичну діяльність. Він пише про  війну з Німеччиною, виступає на підтримку консерваторів і проти фемінізму.
  У 1907 р. Кіплінг стає першим англійцем, який отримав Нобелівську премію з літератури. У цьому ж році він удостоюється нагород від університетів Парижа, Страсбурга, Афін і Торонто, а також почесних ступенів Оксфордського, Кембриджського, Единбурзького і Даремського університетів.
  Кожне слово Кіплінга Британія буквально цінувала на вагу золота: він отримував нечувано щедрі гонорари - по шилінгу за слово.
   Багато збірок творів Редьярда Кіплінга  за традицією завершуються віршем «Прохання» - поетичним заповітом письменника:
    «И, память обо мне храня
   Один короткий миг,
   Расспрашивайте про меня
   Лишь у моих же книг».
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий