среда, сентября 16, 2015

Кену Кізі - 80

  17 вересня 2015 р. виповнюється 80 років від дня народження відомого американського письменника Кена Елтона Кізі, автора роману «Над гніздом зозулі». Він вважається одним з головних письменників біт-покоління і покоління хіпі, який зробив великий вплив на формування цих рухів.


   Ідея роману «Над гніздом зозулі» прийшла до Кізі під час роботи нічним санітаром у госпіталі ветеранів у Менло-Парку. Там він добровільно брав участь в експериментах з вивчення впливу на організм різних психоделіків. Кізі часто розмовляв з душевнохворими пацієнтами і ніколи не вважав, що ці люди - ненормальні, швидше суспільство відкинуло їх, оскільки вони не вписувалися в загальноприйняті уявлення про те, як людина повинна поводитися. Ця книга - віра в безмежну свободу людини, трагікофарсова притча про бунт проти неповаги людського достоїнства в психіатричній лікарні, що безумовно є метафорою всього американського суспільства. Автор викриває соціальну систему, що пригнічує все «нетипове» і незалежне.
  Роман відразу став неймовірно популярним. Театральні режисери взялися за постановки за його сценарієм, а відомий чеський кінорежисер Мілош Форман зняв однойменний фільм, що отримав 5 премій «Оскар», а також 28 інших нагород в 11 номінаціях. Але Кізі залишився дуже незадоволений екранізацією, зокрема через те, що у фільмі Вождь «відсунутий» на другий план, у той час як у романі - це головний персонаж, від імені якого ведеться розповідь.
  Крім цієї, Кен Кізі написав книги «Часом примха велика», «Пісня моряка» і «Останній заїзд», але вони не мали такого великого успіху.
  Письменник хотів прожити коротко, але яскраво, так, щоб потім про це склали легенди. Можна сказати, він свого домігся. Схильний до творчих об'єднань і експериментів будь-якого роду - будь то творчість або психотропні препарати - Кен Кізі за своє життя зробив багато і багато переніс на папір, але значніше  роману «Над гніздом зозулі» нічого не створив.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий