суббота, сентября 12, 2015

«Журавлині» книги

  Перший місяць осені багатий на екологічні свята. Так, у другу неділю вересня (припадає на 13 число) наша планета відмічає Всесвітній день журавля, що був заснований у 2002 р. Цей день покликаний привернути увагу громадськості до проблеми зникнення цих чудових птахів - сьогодні вони потребують посиленої охорони.
  Журавель - герой казок і пісень багатьох народів світу. Як правило, це позитивний герой, наділений розумом і хитрістю. Пропонуємо вам книги, в назвах яких зустрічаються ці красиві птахи.

  Ч. Айтматов «Ранні журавлі». Грізне відлуння Великої Вітчизняної війни докотилося до маленького киргизького аула. Старшим чоловіком у родині залишився 14-річний хлопчик, дитинство якого закінчилося рано. Відгукнувшись на прохання голови аула, він зі своїми товаришами з натхненням і азартом приступив до оранки землі. Радісно вітають хлопці журавлиний клин в блакитному небі - хороша прикмета, що буде врожай. Але одного разу вночі на хлопців напали конокради ...

  Л. Юзефович «Журавлі і карлики». В основі авантюрного роману ліг міф про вічну війну журавлів і пігмеїв (карликів), що відомий ще з «Іліаді» Гомера. Дія книги розгортається в декількох тимчасових пластах. Це  історія про  долі чотирьох самозванців - молодого монгола, який живе тут і зараз, 40-річного геолога з перебудовної Москви, авантюриста часів Османської імперії XVII століття і «дивом уцілілого» цесаревича Олексія, який об'явився в Забайкаллі в Громадянську війну.

  П. Несс «Дружина журавля». Давня історія про те, як нещасний юнак врятував чудесного журавля, який обернувся прекрасною дівчиною, перенесена в наші дні. Розповідь починається з епізоду, коли у своєму саду головний герой виявляє прекрасного птиха, крило якого проткнула гостра стріла, і врятує його. По закінченні декількох днів   з'являється таємнича жінка, яка принесе герою любов і відчуття щастя. Але фінал цієї історії непередбачуваний.

  І. Волчок «Журавель у небі». Головна героїня - молода приваблива жінка, яка має чоловіка, двох дочок і престижну роботу. Але іноді стає не під силу зображати сильну ділову жінку і щасливу матір сімейства, особливо коли повз проходять закохані пари. І доля дарує їй ще один шанс - питання лише в ціні ...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий