среда, сентября 02, 2015

Відомі книги про «злих геніїв»

Захоплення читачів найчастіше викликає позитивний головний герой книги. Ще більший інтерес представляє герой, наділений інтелектом та обдарований талантом, але який при цьому в силу різних обставин йде по «інший доріжці» - злочинній. Всеосяжна пристрасть самоствердження, прагнення за всяку ціну довести свою перевагу та винятковість є основним двигуном вчинків такого головного персонажа.
Пропонуємо книги про «злих геніїв», що оскаржують відомий  вислів О.С. Пушкіна: «Геній і лиходійство - речі несумісні».


Г. Уеллс «Людина-невидимка». Трагічна історія талановитого вченого, який здійснив дивне відкриття і  вважав себе «надлюдиною», відрізняється напруженим, фантастичним і майже детективним сюжетом. Пригоди божевільного й геніального молодого фізика, який наївно мріє про вищу владу над світом - лише обрамлення для основної думки автора:  глибока відповідальність вченого за свої відкриття здатна принести світу як блага, так і незліченні біди.


І.В. Гете «Фауст». Герой трагедії -  історична постать. Він жив у першій половині XVI століття і був магом і чаклуном, який, відкинувши сучасну науку і релігію, продав душу дияволові. Про нього ходили усні легенди, він був героєм театральних вистав, до його образу зверталися багато авторів. З-під пера Гете історія про Фауста, що присвячена вічним темам пізнання життя і труднощам людського шляху, стала однією з вершин світової літератури.

  О.М. Толстой «Гіперболоїд інженера Гаріна». У центрі книги - історія геніального вченого, який мріяв про світове панування, і купку сміливців, які вступають у сутичку з цим «злим генієм». Роман поклав початок радянській науково-фантастичній літературі, і сьогодні, як і раніше, читається із захопленням.


 П. Зюскінд «Парфумер. Історія одного вбивці». Трилер-бестселер, що описує історію життя талановитого парфумера і кривавого вбивці Жан-Батіста Гренуя, миттєво став світовою сенсацією. Герой живе у світі, насиченому найрізноманітнішими запахами, творить досконалий аромат, для  якого скоює злочини.

М. Шеллі «Франкенштейн, або Сучасний Прометей». Ця похмура й одночасно дуже сильна книга про вченого, винахід якого обернувся трагедією і для нього, і для оточуючих, передбачила песимістичні мотиви багатьох сучасних науково-фантастичних творів.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий