вторник, сентября 22, 2015

Відомі письменники, які не отримали Нобелівську премію

  Нобелівська премія з літератури - найпрестижніша нагорода, що з 1901 року щорічно вручається Нобелівським фондом за досягнення у галузі літератури. Письменник, удостоєний премії, постає в очах мільйонів людей як незрівнянний талант або геній, який своєю творчістю зумів завоювати серця читачів з усього світу.
  Однак є цілий ряд знаменитих письменників, яких Нобелівська премія з різних причин обійшла стороною, але це не зменшило їхнього таланту, а іноді  вони були більш талановитими, ніж їхні колеги-лауреати.


  Лев Миколайович Толстой. Великий російський письменник був висунутий на найпершу премію у 1901 р., але не отримав її. 42 шведських письменника і художника написали йому, висловлюючи своє невдоволення рішенням Нобелівської академії. Однак Толстой у відповідь написав приблизно так: «Всякі гроші, за моїм  розумінням, можуть приносити тільки зло».


  Хорхе Луїс Борхес. Вважається, що відомому аргентинському письменникові не дали премію через симпатію до нього чилійського диктатора Піночета - нікому з тих, хто потиснув тому руку, нобелівський комітет премії б не дав. На цю тему Борхес жартував, стверджуючи: «Не давати мені Нобелівську премію стало національною скандинавською традицією».

   Володимир Набоков. Письменник був номінований у 1974 р., але програв двом шведським авторам, яких зараз ніхто не пам'ятає. Але вони виявилися членами Нобелівського комітету. До речі, за всю історію шведи були нагороджені академією сім разів - більше, ніж письменники  інших країн. При цьому Набоков заслужив цю премію двічі - за те, що зробив у російській і в англомовній літературі. Стати великим у двох несхожих літературних традиціях - це саме по собі вже літературний подвиг. Один американський критик дотепно сказав: «Набоков не отримав «нобелівки» не тому, що не заслуговує її, а тому, що Нобелівська премія не заслуговує Набокова».

  Джон Рональд Руел Толкін. У день 120-річчя знаменитого англійського письменника були опубліковані секретні протоколи Нобелівського комітету, згідно з якими Толкін був номінований на Нобелівську премію з літератури у 1961 р. за епопею «Володар кілець» і за численні вірші. Вердикт Нобелівського комітету може здатися зарозумілим: академіки порахували, що книги Толкіна «жодною мірою не можна назвати прозою вищого класу».Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий