вторник, сентября 08, 2015

Міжнародний день грамотності

Грамотність – справжнє  свято всього людства, що досягло вражаючого прогресу в цій області, довівши кількість чотирьох мільярдів грамотних людей у світі.
Міжнародним днем грамотності прийнято вважати 8 вересня. Цей день був оголошений ЮНЕСКО у 1966 р. за рекомендацією Всесвітньої конференції міністрів освіти з ліквідації неграмотності, що відбулася в Тегерані у вересні 1965 р.
Наведемо трохи статистики.


Незважаючи на помітні успіхи багатьох країн, більше 860 мільйонів дорослих залишаються неграмотними, а більше 100 мільйонів дітей не ходять до школи.

Незліченна безліч дітей, молодих людей і дорослих, охоплених шкільними або іншими освітніми програмами, не відповідають рівню, необхідному для того, щоб їх можна було вважати грамотними в умовах сьогоднішнього світу, що стає все більш складним.

У Південній Азії проживає більше половини (51,8%) неграмотних дорослих усього світу. Далі йдуть країни Африки на південь від Сахари (21,4%), Східна Азія і країни Тихоокеанського регіону (12,8%), арабські країни (7,6%), країни Латинської Америки і Карибського басейну (4,6%), Північної Америки, Європи та Центральної Азії (2%).

Менше 50 країн забезпечують загальний доступ до початкової освіти.

У загальносвітовому масштабі боротьба з неграмотністю досі є найважливішим завданням. Результат у ліквідації безграмотності буде досягнутий повністю, коли всі люди на Землі будуть освіченими.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий