понедельник, сентября 07, 2015

Журналісти - герої художніх творів

  ЗМІ займають в нашому повсякденному житті особливе місце. Завдяки їм ми знаходимося в курсі подій, що відбуваються не тільки в Україні, але й в усьому світі. А чи знаєте ви, що 8 вересня відзначають Міжнародний день солідарності журналістів, що був заснований у 1958 р.? У цей день журналісти всіх країн і видань повинні демонструвати світові свою згуртованість, особливо у справі захисту своїх прав.
  Пропонуємо  книги, де головні герої - журналісти друкованих ЗМІ,  ведучі на телебаченні, оглядачі в гарячих точках. Загалом, всі ті, хто якимось чином причетний до журналістики.


  А. Хейлі «Вечірні новини». Роман-бестселер відомого американського письменника розповідає про роботу американської телекомпанії Сі-бі-Ей. Дія розгортається у відділі новин, де організований штаб з розслідування шокуючого і зухвалого злочину - у одного із співробітників терористи викрадають сім'ю: дружину, сина і батька. Журналісти приходять колезі на допомогу, проводячи своє незалежне розслідування.

  А. Перес-Реверте «Територія команчів». Книга сучасного іспанського прозаїка - правдива історія війни в Югославії, де немає моралі. Для військового журналіста «територія команчів» - місце, де інстинкт підказує дати задній хід, місце, де дороги безлюдні, а замість будинків - обгорілі руїни, місце, де тебе постійно тримають на прицілі снайперські гвинтівки.

  Г. Грін «Тихий американець». Роман відомого англійського письменника присвячений боротьбі в'єтнамського народу за свою національну незалежність. У центрі сюжету - психологічна драма англійського журналіста, який прагне займати позицію стороннього спостерігача, і «тихого американця», обдуреного офіційною демагогією уряду США.

  Г. Бьолль «Втрачена честь Катаріни Блюм». Роман написаний у 1974 р. одним з найпопулярніших в післявоєнні роки німецьким прозаїком. Проблематика книги полягає у втручанні преси в приватне життя людей, які випадково опинилися замішаними в якій-небудь гучній  справі. Історія головної героїні наочно показує, як журналісти можуть зіпсувати людині репутацію, поставити на ній незмивну пляму і довести своїм цькуванням до такого відчаю, що вона добровільно візьме в руки зброю, щоб розправитися з кривдниками.

  С. Ларссон «Дівчина з татуюванням дракона». 40 років загадка зникнення юної родички не дає спокою старіючому промисловому магнатові, який робить останню у своєму житті спробу - доручає її розшук журналісту Мікаелю Блумквісту. Той береться за безнадійну справу більше для того, щоб відволіктися від власних неприємностей, але незабаром розуміє - проблема набагато складніша, ніж здається на перший погляд ...Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий