пятница, сентября 18, 2015

Оксана Забужко - авторка українських бестселерів

  На літературному Олімпі серед імен сучасних українських письменників сяє ім’я Оксани Стефанівни Забужко, яка 19 вересня 2015 року відзначає своє 55-річчя. Вона надзвичайно багатогранна особистість - поет, прозаїк, перекладач, есеїст, літературознавець, кандидат філософських наук.
  Оксана Забужко – єдина з українських письменників, чиє ім’я відоме принаймні кожній освіченій людині. ЇЇ твори вже завоювали любов читачів і визнання критики в Україні та за кордоном, особливо широке – в Центральній та Східній Європі. Її поважають і захоплено читають. І з великим нетерпінням чекають  на нові публікації. 
  Пропонуємо згадати найвідоміші книги письменниці.


  «Польові дослідження з українського сексу». Книжка, що присвячена сексуальній та особистій свободі жінки, спричинила  гучний скандал та мала великий успіх водночас. Цей роман справив незворотній вплив на українську літературу. Завдяки авторці тема гендерної рівності перестала бути табу в художній літературі, а кількість жінок в письменстві стрімко зросла.
  Не зважаючи на критику, книга перевидавалася більше десятка разів і стала першим бестселером в сучасній Україні.

  «Музей покинутих секретів». Цей роман  більшість критиків називають «підручником по Україні та українській історії». У книзі майстерно поєдналися історичний детектив, містичний трилер та соціально-психологічний аспект.  Українська історія за останні 60 років уперше постає живою та цілісною. Це – епос сучасної України: родинна сага трьох поколінь. На 800 сторінках — десятки доль і сюжетів: бойові стежки УПА, закриті архіви КДБ, забуті драматичні сторінки радянських 1970-1980-х років і бурхливих 1990-х.

  «Шевченків міф України». У чому  причина дотеперішньої загадкової абсолютності постаті Шевченка в українській духовній культурі? На це та інші питання шукає відповіді письменниця в своїй  книжці, котра ще до виходу в світ здобула високу оцінку провідних фахівців.

  «З мапи книг і людей». Книга є, певною мірою, своєрідним нагадуванням про видатні постаті минулого століття. «Люди, чиї портрети тут зібрано (і кого я мала й маю високу честь називати своїми друзями), — міркує Оксана Забужко, — представляють акурат три покоління української інтелігенції — вважати, ціле ХХ століття». На «Мапі» письменниці позначено життєві історії Леоніда Плюща, Юрія Покальчука і Соломії Павличко, фільми Ларса фон Трієра, Андрія Тарковського та Олександра Довженка. Авторка хвилююче розповідає про Чорнобиль, колективізацію, Першу та Другу світові війни, українські реалії та радянський спадок.


        

        
        


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий