четверг, сентября 10, 2015

Найвідоміші письменники-самогубці

  10 вересня відзначають Міжнародний день запобігання самогубствам. За статистикою, у результаті суїциду у світі помирає більше людей, ніж в результаті воєн і насильницьких вбивств, разом узятих. Не випадково ця тема дуже часто піднімається у художній літературі. Багато літературних героїв з різних причин добровільно позбавляють себе життя  - досить згадати Анну Кареніну, Мартіна Ідена, Ромео і Джульєтту, Емму Боварі та ін.
  Чому людина іноді вирішується на найтрагічніший злочин - злочин проти свого життя? Іноді причини бувають настільки вагомими, що такі творчі натури, як письменники, не можуть вчинити інакше. Ми не будемо судити їхній вчинок, ми пропонуємо згадати тих, кого передчасно втратили і творчістю яких захоплюємося досі.


  Луї Буссенар (1847-1910) - французький письменник, класик пригодницького жанру. Заморив себе голодом. Перед смертю розіслав знайомим запрошення на свій похорон.

  Вірджинія Вулф (1882-1941) - англійська письменниця. Втопилася у річці, набивши кишені камінням.

  Ромен Гарі (1914-1980) - французький письменник російського походження, єдиний лауреат двох Гонкурівських премій. Застрелився, написавши прощального листа: «Я сказав все».

  Всеволод Гаршин (1855-1888) - російський письменник. Припускаючи, що божеволіє, кинувся у сходовий проліт.

  Юлія Друніна (1924-1991)  -  російська радянська поетеса. Залишивши передсмертну записку, задихнулася від вихлопних газів в гаражі. З її записки був зроблений висновок, що причиною відходу з життя став розпад СРСР.

  Володимир Маяковський (1893-1930) - російський радянський поет. Покінчив із собою, вистріливши в серце з пістолета.

  Сафо (бл. 610-580 до н.е.) - грецька поетеса. Покінчила з собою через нерозділене кохання до чоловіка. Скала, з якої вона кинулася в море, згодом стала місцем, де вчиняли самогубство нещасні закохані.

  Олександр Фадєєв (1901-1956) - російський радянський письменник. Застрелився на дачі, залишивши у ЦК КПРС передсмертний лист, де пояснював свій вчинок тим, що радянська література знищена і повністю розвалена партією.

  Микола Хвильовий (1893-1933) - український радянський письменник. Застрелився, запросивши в гості своїх друзів-письменників.

  Ернест Хемінгуей (1899-1961) - американський письменник. Після виписки з психіатричної клініки застрелився з улюбленої рушниці, не залишивши передсмертної записки.

  Стефан Цвейг (1881-1942) - австрійський письменник єврейського походження. Отруївся разом з дружиною, прийнявши велику дозу снодійного.

  Марина Цвєтаєва (1892-1941) - російська поетеса, прозаїк, перекладачка. Повісилася, залишивши три передсмертні записки.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий