пятница, сентября 25, 2015

Книги як спосіб спілкування

  Давно канули  у минуле затишні міські дворики, де сусіди тісно спілкували. У сучасних мегаполісах багато хто навіть не знає один одного в обличчя, не кажучи про спільні інтереси. Так було й в одному з будинків у румунському місті Клуж-Напока. Але все змінилося завдяки  одному мешканцю, який дуже любив читати. Віктор Мирон знайшов досить оригінальний спосіб подружити всіх своїх сусідів, а інструментом для  реалізації своєї ідеї вибрав книги.

  «Після того, як я прожив у новому будинку 1,5 року і не знав практично нікого із сусідів, мені захотілося щось змінити. Я зрозумів, що допомогти  змінити ситуацію може якась загальна справа. Так й виникала ідея створення «Бібліотеки сусідів», - розповідає Віктор. Він узяв 40 книг із власної домашньої бібліотеки (за кількістю квартир у під'їзді будинку) і залишив їх на першому поверсі на поштових скриньках. Поруч хлопець залишив табличку: «Це «Бібліотека сусідів». Тут кожен може взяти почитати книгу, залишивши натомість іншу». Крім цього, він розмістив в імпровізованій бібліотеці список книг, що не хотів би втратити, але був готовий дати комусь почитати безплатно.
  Мешканцям під'їзду така ініціатива припала до смаку, багато хто  приніс до бібліотеки власні книги. Після цього почали обмінюватися рекомендаціями з приводу того, яку книгу варто було б прочитати. Але мало цього - подібні бібліотеки почали з'являтися в інших будинках і навіть в інших містах Румунії.
Насправді, створити таку бібліотеку в своєму будинку може кожен. А ви готові стати ініціатором такого книжкового спілкування?
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Комментариев нет:

Отправить комментарий